- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Gmina Łukowa świętowała

Gminne święto dziękczynienia Bogu za plony ziemi w Łukowej odbyło się 1 września. Tradycyjnie rozpoczęło się o godz. 11.30 barwnym korowodem.

Ruszył on z placu przed kościołem parafialnym na stadion sportowy z udziałem grup wieńcowych i orkiestry oraz dziewczynek z wiankami dożynkowymi na głowach, biorących udział w konkursie.
 Na miejsce koncelebry Mszy św. niesione były relikwie św. Izydora – patrona parafii.
Następnie rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wianek.

- Reklama -

 
Po części oficjalnej związanej z przekazaniem chleba przez starostów gospodarzom dożynek o godz. 12.30  odprawiona została uroczysta Msza św. Po niej odbył się festyn rodzinny z darmowym placem zabaw dla dzieci.
Razem z rodziną przychodzę na dożynki co roku. To jest święto rolnika, czyli nasze święto. Dzieci mogą się pobawić na darmowych zjeżdżalniach, a my po prostu poświętować. Atmosfera jest świetna. Gratulacje dla kół gospodyń za organizację – mówi Katarzyn, mieszkanka gminy Łukowa.
W dalszej części programu zaplanowane były występy kapel i zespołów folklorystycznych. Imprezie towarzyszyły konkursy dla dzieci i dorosłych oraz liczne wystawy. Dla każdego przewidziany był skromny poczęstunek.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.