- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Gmina Józefów rozstrzygnęła przetarg. Kiedy budowa?

Gmina Józefów wybrała firmę, która przebuduje drogę w Samsonówce. Umowa ma być podpisana w przyszłym tygodniu, a ponad połowę kosztów prac samorząd pokryje dotacją z budżetu państwa.

- Reklama -

Do przetargu na wykonanie robót zgłosiło się sześć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo z Sitna. – Ostatecznie realizacja tego zadania będzie kosztować niecałe 1,5 miliona złotych, z czego 60 procent będą stanowić środki, które pozyskaliśmy z części Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, przeznaczonej na „poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych” – informuje burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Roboty będą prowadzone na odcinkach o łącznej długości prawie 2 kilometrów od drogi wojewódzkiej 853 Biłgoraj – Tomaszów Lubelski, gdzie trzeba wykonać frezowanie istniejącej nawierzchni i położyć nową warstwę asfaltu.

Firma, która wygrała przetarg, na wykonanie wszystkich prac będzie mieć 200 dni od podpisania umowy.

To nie jedyne zadanie drogowe, planowane w Samsonówce na 2024 rok. Z RFRD gmina sfinansuje również budowę trzech chodników o łącznej długości prawie 1200 metrów oraz kolejnych ponad 400 metrów w dwóch odcinkach przy ul. Zielonej w Józefowie.

Pierwsze z tych zadań będzie kosztować ponad 1 milion 680 tysięcy złotych, natomiast za drugą inwestycję gmina zapłaci ponad 340 tysięcy. Z własnego budżetu samorząd pokryje 20 procent kosztów, a na resztę ma przyznaną rządową dotację.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.