- Reklama -

- Reklama -

Gmina Biszcza: Będzie wielkie gotowanie

W najbliższy czwartek (29 września) w Woli Biskiej (gm. Biszcza) wielkie gotowanie i pokaz kulinarny: - Będą kucharze, będziemy wspólnie poznawać i przygotowywać regionalne potrawy, a później oczywiście zapraszamy do konsumpcji - mówi Izabela Pintal-Kiełbasa, z LGD Ziemia Biłgorajska.

- Reklama -

Sprawa jest prosta. Wystarczy się zgłosić telefonicznie, bo organizatorzy muszą mieć rozeznanie, ile mniej więcej osób pojawi się na pokazie. Udział jest oczywiście bezpłatny.

– Będziemy wspólnie robić potrawy regionalne, wymieniać się doświadczeniami kulinarnymi, a później wspólnie zasiądziemy do stołu i zapraszamy na poczęstunek. Przyjadą doświadczeni kucharze, którzy prezentują dania i potrawy najbardziej charakterystyczne dla danej gminy. Podejrzewam, że w gminie Biszcza popularna jest kasza gryczana i podejrzewam, że będą to potrawy na bazie kaszy gryczanej. Nie przynosimy z domu żadnych produktów, nie musimy niczego zabierać. Wystarczy poświęcić tylko nieco czasu i po prostu przyjść – zachęcają organizatorzy.

- Reklama -

Biszcza grzybami stoi! Zobaczcie sami Okazy prosto z Biszczy

Pokaz w Woli Biskiej to element współpracy i projektu pięciu Lokalnych Grup Działania: LGD Ziemi Biłgorajskiej, lubelskiej, czyli „Kraina wokół Lublina, radzyńskiego „Zapiecka oraz grup z Kraśnika i Krasnegostawu.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Mieszkaniec gm. Biszcza mówi

    Wola Biska w gm. Biszcza? Pierwsze słyszę. Kojarzę Wólkę Biską

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.