Orlen zdrapka

Głosuj na zadania z budżetu obywatelskiego

31 lipca minął termin składania propozycji do budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Zgłoszono 9 zadań, po weryfikacji do głosowania zakwalifikowano 6. Są to:

  1. Strefa sportu i rekreacji nad Zalewem Bojary– projekt zakłada stworzenie dla dzieci i dorosłych bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zaplanowano budowę placu zabaw w kształcie statku, zakup trzech profesjonalnych atlasów treningowych oraz zestawu trampolin ziemnych. Inwestycja wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców Biłgoraja i uatrakcyjni okolice zalewu Bojary.
  2. Budowa parku rolkarza (przy ul. Targowej) – pomysł zakłada budowę na terenach miejskich przy ul. Targowej (stare korty) parku rolkarza o powierzchni łącznej 900 m2 – składającego się z : mini boiska do hokeja na rolkach z plastikowymi bandami, przestrzeni/parku z ławeczkami, schodkami i rurkami do zjazdów.
  3. Odświeżmy taflę lodowiska „Biały Orlik” w Biłgoraju! – Biłgorajskie lodowisko cieszy się dużą popularnością. Jednak tafla lodu wystawiona jest na działanie warunków atmosferycznych oraz z uwagi na duże zainteresowanie, jest pełna ubytków i dziur. Można to zmienić przy użyciu specjalnej maszyny pielęgnującej lód –rolby. Rolba sprawi, że jazda będzie jeszcze większą przyjemnością i będzie znacznie bezpieczniej.
  4. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Cegielniana – Długa – J. Kowalskiego – celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa oraz płynności ruchu na jednym z najruchliwszych skrzyżowań w mieście w bezpośrednim sąsiedztwie szkół, przedszkoli oraz marketu.
  5. Od przedszkola do seniora – rekreacja na zmodernizowanym boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej Nr 5, (połączone zadania nr 6 i 7 z listy zgłoszonych zadań) – wyrównanie nawierzchni bieżni okólnej 3 torowej, wybudowanie bieżni prostej 4 torowej z kostki tartanowej, wybudowanie skoczni do skoku w dal, wyrównanie miejscowe, koszenie i wałowanie płyty boiska trawiastego wraz z terenem za bramkami, wybudowanie rzutni do pchnięcia kulą, zamontowanie 2 lamp na przyległych słupach oświetleniowych, ławek i koszy na śmieci z wiatą dla zawodników.
  6. Rewitalizacja doliny między ul. Bagienną, Lapidarium i Białą Ładą – zagospodarowanie terenu przez jego wyrównanie, wykonanie oczka wodnego, oświetlenia, zagęszczenia ziemi, posianie trawy, ustawienie tablic informujących o występującej na tym terenie florze i faunie. W zachodniej części tereny przy jednej ze ścieżek zlokalizowany zostanie plac zabaw dla dzieci. W innym miejscu ustawione będą urządzenia do ćwiczeń.

Od 1 do 30 września będzie można głosować na wybrane przez siebie zadanie, które zrealizowane ma zostać w ramach budżetu obywatelskiego w 2019 roku. Zasady głosowania są identyczne jak w poprzedniej edycji.

Głosy oddawać będzie można na dwa sposoby:
1. Głosowanie on-line – system do głosowania dostępny pod dresem: https://bilgoraj.budzet-obywatelski.org.

W ten sposób głosować mogą tylko osoby zameldowane w mieście Biłgoraj. Konieczne jest potwierdzenie oświadczeń zawartych w formularzu i podanie numeru telefonu, na który głosujący otrzyma SMS z kodem weryfikacyjnym. Z jednego numeru telefonu skorzystać mogą dwie osoby.

2.Osobiste oddanie głosu na karcie do głosowania – ta forma dostępna jest zarówno dla osób zameldowanych jak i dla osób zamieszkałych na terenie Biłgoraja. Kartę pobrać można w biurze podawczym Urzędu Miasta po uprzednim okazaniu dokumentu tożsamości. Po wypełnieniu należy wrzucić ją do urny.

Każda uprawniona do głosowania osoba, od 16. roku życia może zagłosować tylko raz i oddać swój głos na jedno zadanie.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.