kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Gdzie zapalą znicze znani mieszkańcy powiatu biłgorajskiego?

Dzień Wszystkich Świętych to przede wszystkim wizyta na grobach naszych bliskich i znajomych. Ale nie tylko tam zapalimy znicze. Nowa Gazeta Biłgorajska zapytała znanych mieszkańców powiatu biłgorajskiego, o kim pamiętają w tym szczególnym dniu i czyje groby i pomniki odwiedzą nasi samorządowcy, wójtowie i burmistrzowie wszystkich gmin w powiecie, ale też dyrektorzy, sportowcy i lokalni społecznicy.

- Reklama -

Andrzej Szarlip (starosta biłgorajski): Odwiedzę miejsca pamięci U mnie to już tradycja, że co roku 1 listopada odwiedzam nie tylko groby moich bliskich, ale też miejsca pamięci. Nie tylko tam, gdzie mam groby rodziny czy znajomych, bo także jeżdżę specjalnie do innych miejscowości, żeby zapalić symboliczną świeczkę. Na pewno zawsze jestem w Chrzanowie (pow. janowski), gdzie spoczywają moi dziadkowie. Pochodzę z gminy Goraj, więc odwiedzę nekropolie na tym terenie. Mamy tu pochowanych wielu bohaterów, patriotów i ludzi, którym należy się pamięć i szacunek. W rodzinnej parafii będę na pewno na cmentarzu w Goraju, w miejscu pamięci narodowej, którym opiekuje się miejscowa szkoła.

Janusz Rosłan (burmistrz Biłgoraja):  Nie zapominamy o biłgorajskim kirkucie Na pewno będę na grobie moich rodziców, jeżeli pogoda pozwoli, to pojadę też oczywiście zapalić znicz do moich dziadków do Parczewa, ale mam też bliskich zmarłych w Zamościu. Te miejsca odwiedzamy z małżonką zawsze. Ale zawsze mamy ze sobą dużą torbę zniczy i wkładów. Jako Urząd Miasta Biłgoraj na pewno zadbamy o groby naszych partyzantów i ludzi, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Nie zapominamy też o biłgorajskim kirkucie i o tym, co stało się 2 listopada 1942 roku. Są tu m.in. 4 zbiorowe mogiły Żydów z Biłgoraja, Żydzi z getta w Tarnogrodzie oraz 200 dziewcząt żydowskich zamordowanych przez Niemców.

urząd MArszałkowski projekt

Wiesław Różyński (wójt gm. Biłgoraj): Zapalę znicz na grobach swoich poprzedników Dzień Wszystkich Świętych to na pewno grób mojego taty, to także groby moich bliskich. To jest cmentarz przy ul. Lubelskiej w Biłgoraju, ale też grób mojego teścia na cmentarzu w Tereszpolu. Z całą pewnością będę na nekropolii w Puszczy, gdzie zapalę znicz na grobach moich poprzedników, którzy kierowali gminą. Ja już mam taki zwyczaj i co roku przychodzę na groby Żołnierzy Września, którzy są pochowani w podbiłgorajskiej Soli. Wspólnie ze szkołą pilnujemy, żeby na każdym grobie była symboliczna świeczka, bo na to ci ludzie zasłużyli, oddając swoje życie za Polskę.

(…)

Cała lista i wypowiedzi najbardziej znanych i rozpoznawalnych mieszkańców powiatu biłgorajskiego – tylko w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Aktualne informacje ze wszystkich gmin w powiecie biłgorajskim – przez całą dobę, w najlepszym lokalnym portalu:

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.