- Reklama -

- Reklama -

Gdzie robić kurs na “prawko”?

Na terenie naszego powiatu w minionym roku funkcjonowało 21 ośrodków szkolących kierowców. Z ich usług skorzystały tysiące kursantów. Sprawdzamy, który wypada najlepiej.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego opublikowały już dane dotyczące średniej zdawalności osób szkolonych w ośrodkach nadzorowanych przez starostę biłgorajskiego oraz w podmiotach prowadzących szkolenie.

Analiza statystyczna sporządzona była w oparciu o informacje dotyczące wszystkich podejść do egzaminów bez względu na rodzaj odbytego szkolenia za 2020 rok. Przedstawiona analiza nie stanowi rankingu ośrodków szkolenia kierowców.

Dowiadujemy się z niej, że w 2020 roku w Ośrodkach Szkolenia Kierowców działających na terenie powiatu biłgorajskiego do egzaminu teoretycznego przystąpiło 2150 osób, a do egzaminu praktycznego 3065 osób. Teorię “zaliczyło” 60% kursantów, natomiast egzamin praktyczny zdało 52,6%.

W powiecie w minionym roku funkcjonowało 21 Ośrodków Szkolenia Kierowców. To o 3 mniej niż w 2019 roku. Były to:

Ośrodek Szkolenia Kierowców Jan Deryło Tarnogród

PHU “AUTO-HENPOL” Henryk Cios Korczów

PRZEDS. WIELOBR. AUTO-MAX Orzechowski Andrzej Biłgoraj

UNIVERSAL TURBOPOL-EXPORT-IMPORT Zbigniew Fusiarz Biłgoraj

Ośrodek Szkolenia Kierowców “EFEKT” Robert Koman Biłgoraj

Nauka Jazdy Józef Blacha Biłgoraj

Ośrodek Szkolenia Kierowców “AUTONAUKA” Zbigniew Szwedo Biłgoraj

SZKOLENIE KIEROWCÓW Skiba Marek Żabno

SPEED Mariusz Wachowicz Biłgoraj

OSK “LEADER” Plichta Krzysztof Potok Górny

“LUIS” Sławomir Paszko Biłgoraj

- Reklama -

OSK ULKA Emil Terejko Biłgoraj

Hajdi Adrian Hajduk Biłgoraj

Mariusz Czajka – MARIO Zagrody

CABRIO Andrzej Nelc Biłgoraj

BIŁGORAJSKA JAZDA DAWID WASĄG Biłgoraj

OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW Janusz Mołda Tarnogród

AGG ANTONI GRZEGORZ GWÓŹDŹ Sp.j. Biłgoraj

Hajdi Bartłomiej Hajduk Biłgoraj

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego Różaniec Pierwszy

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej Biłgoraj

Analiza statystyczna zdawalności osób szkolonych w Ośrodkach Szkolenia Kierowców oraz w podmiotach prowadzących szkolenie działających na terenie powiatu biłgorajskiego w 2020 r.

Najwięcej kursantów podeszło do egzaminu teoretycznego w Przedsiębiorstwie  Wielobranżowym AUTO-MAX Orzechowski Andrzej Biłgoraj (546 osób), podobnie jak do egzaminu praktycznego (680 osób). Dużym zainteresowaniem cieszyły się kursy w Ośrodku Szkolenia Kierowców Jan Deryło Tarnogród (348 osób zdających egzamin teoretyczny i 350 praktyczny), SK ULKA Emil Terejko Biłgoraj (odpowiednio 297 i 435 osób) i  AGG ANTONI GRZEGORZ GWÓŹDŹ Sp.j. Biłgoraj (295 i 447).

Najmniej kursantów do egzaminu teoretycznego podeszło z UNIVERSAL TURBOPOL-EXPORT-IMPORT Zbigniew Fusiarz Biłgoraj (0), Hajdi Adrian Hajduk Biłgoraj (0) oraz  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej Biłgoraj (4). Natomiast jeśli chodzi o egzamin praktyczny, najmniej osób przystąpiło do niego w UNIVERSAL TURBOPOL-EXPORT-IMPORT Zbigniew Fusiarz Biłgoraj (0), Ośrodku Szkolenia Kierowców “AUTONAUKA” Zbigniew Szwedo Biłgoraj (0), Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej Biłgoraj (0).

Starosta biłgorajski, sprawujący nadzór nad ośrodkami szkolenia kierowców, podaje do publicznej wiadomości informację dotyczącą analizy statystycznej w zakresie średniej zdawalności osób szkolonych w ośrodkach nadzorowanych przez starostę biłgorajskiego oraz w podmiotach prowadzących szkolenie, sporządzoną w oparciu o informacje przekazane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego dotyczące wszystkich podejść do egzaminów bez względu na rodzaj odbytego szkolenia za 2020 rok wraz z liczbą uwzględnionych skarg złożonych na dany ośrodek. Przedstawiona analiza zdawalności nie stanowi rankingu ośrodków szkolenia kierowców – informuje starosta Andrzej Szarlip. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.