- Reklama -

Gdzie na sylwestra?

Czasy, kiedy mieszkańcy Biłgoraja wspólnie świętowali nadejście Nowego Roku, odeszły do lamusa. Tradycja ta owiana było złą sławą. Przyjęło się, że na Rynku spotyka się młodzież często w stanie upojenia alkoholowego. Kilka razy podczas imprezy doszło do incydentów, więc władze miasta podjęły decyzję, że impreza na Placu Wolności nie będzie organizowana.
Co w zamian? Może bal w jednym z lokali? Tradycyjny bal organizuje restauracja Sitarska w Biłgoraju. Zagra zespół Navis, a goście będą smakować przekąski zimne i gorące, sylwestrową kolację i słynne słodkości Emilii Borowy. Koszt 490 zł od pary. 
Tego dnia na gości czeka Karczma na Woli. Za 200 zł od osoby jest zapewnione wykwintne menu, zabawa z zespołem 4Haven, pokaz sztucznych ogni i powrotny transport. 
Bal sylwestrowy odbędzie się także w zajeździe Nadrzecze. W jadłospisie są specjały wiejskiej kuchni, dania gorące, przystawki, stół wiejski i rybny, i inne smakołyki. Cena balu to 220 zł od osoby. 
Nie mniej huczne imprezy sylwestrowe organizowane są także w mniejszych miejscowościach. Na bale sylwestrowe zapraszają na przykład jednostki OSP lub wiejskie koła gospodyń czy stowarzyszenia. Powitanie Nowego Roku odbędzie się w remizach i świetlicach. Koszt około 200-300 zł od pary, a w menu dania zimne i gorące, przystawki i ciasta. 
A co w okolicy? Tradycyjnie huczny sylwester rozpocznie się o godz. 21.00 w Zamościu i potrwa do 1.00 z krótką przerwą na życzenia i fajerwerki po północy. Impreza odbędzie się na placu przed Pałacem Zamoyskich przy ul. Akademickiej. Na scenie wystąpią zespoły: Mus, Exelent i Łzy.
Nowy 2018 Rok będzie można powitać także w Lublinie. Tegoroczny Sylwester Miejski w Lublinie połączony będzie z obchodami 700-lecia lokacji miasta. Zaplanowano mnóstwo atrakcji. To będzie niesamowite widowisko multimedialno-muzyczne opowiadające o mieście dawniej i dziś. Impreza odbędzie się na Placu Teatralnym tuż przed Centrum Spotkania Kultur.  

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.