Karczma na Woli

Gdzie na sylwestra?

Czasy, kiedy mieszkańcy Biłgoraja wspólnie świętowali nadejście Nowego Roku, odeszły do lamusa. Tradycja ta owiana było złą sławą. Przyjęło się, że na Rynku spotyka się młodzież często w stanie upojenia alkoholowego. Kilka razy podczas imprezy doszło do incydentów, więc władze miasta podjęły decyzję, że impreza na Placu Wolności nie będzie organizowana.
Co w zamian? Może bal w jednym z lokali? Tradycyjny bal organizuje restauracja Sitarska w Biłgoraju. Zagra zespół Navis, a goście będą smakować przekąski zimne i gorące, sylwestrową kolację i słynne słodkości Emilii Borowy. Koszt 490 zł od pary. 
Tego dnia na gości czeka Karczma na Woli. Za 200 zł od osoby jest zapewnione wykwintne menu, zabawa z zespołem 4Haven, pokaz sztucznych ogni i powrotny transport. 
Bal sylwestrowy odbędzie się także w zajeździe Nadrzecze. W jadłospisie są specjały wiejskiej kuchni, dania gorące, przystawki, stół wiejski i rybny, i inne smakołyki. Cena balu to 220 zł od osoby. 
Nie mniej huczne imprezy sylwestrowe organizowane są także w mniejszych miejscowościach. Na bale sylwestrowe zapraszają na przykład jednostki OSP lub wiejskie koła gospodyń czy stowarzyszenia. Powitanie Nowego Roku odbędzie się w remizach i świetlicach. Koszt około 200-300 zł od pary, a w menu dania zimne i gorące, przystawki i ciasta. 
A co w okolicy? Tradycyjnie huczny sylwester rozpocznie się o godz. 21.00 w Zamościu i potrwa do 1.00 z krótką przerwą na życzenia i fajerwerki po północy. Impreza odbędzie się na placu przed Pałacem Zamoyskich przy ul. Akademickiej. Na scenie wystąpią zespoły: Mus, Exelent i Łzy.
Nowy 2018 Rok będzie można powitać także w Lublinie. Tegoroczny Sylwester Miejski w Lublinie połączony będzie z obchodami 700-lecia lokacji miasta. Zaplanowano mnóstwo atrakcji. To będzie niesamowite widowisko multimedialno-muzyczne opowiadające o mieście dawniej i dziś. Impreza odbędzie się na Placu Teatralnym tuż przed Centrum Spotkania Kultur.  

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.