- Reklama -

- Reklama -

Gdzie mają parkować niepełnosprawni?

– Oburza mnie to, że nie wszyscy potrafią zrozumieć problemy niepełnosprawnych, utrudniają im życie, a czasami nawet łamią przepisy. Pod marketami jest tych miejsc bardzo mało, a jeśli już są, to są zajmowane przez osoby, którym nie chce się jechać dalej wózkiem z zakupami – opisuje nasz Czytelnik, jako podając przykład jedno z miasteczek w naszym regionie. – Często jeżdżę do Tarnogrodu, gdzie robię zakupy i wykupuję leki. Miejsc parkingowych jest tam jak na lekarstwo, a wręcz ich nie ma. A to, co się dzieje co wtorek, przechodzi ludzkie pojęcie. Niepełnosprawni nie mają szans na zaparkowanie, a jeśli już znajdą jakieś miejsce, to zazwyczaj jest ono oddalone od centrum kilkadziesiąt, jak nie kilkaset metrów  – podkreśla, dodając, że jego zdaniem idealnym miejscem na parkingi dla niepełnosprawnych zdaje się być plac przed Tarnogrodzkim Ośrodkiem Kultury. – Co z tego, że posiadam legitymację i odpowiednie oznaczenia samochodu, jak nie ma gdzie zaparkować. Nie ma dla nas żadnej taryfy ulgowej – dodaje. 

- Reklama -

W imieniu mężczyzny zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Tarnogrodzie z prośbą o odpowiedzi na kilka pytań. Pytaliśmy, czy w Tarnogrodzie istnieją na parkingach wydzielone miejsca dla niepełnosprawnych, jeśli tak to gdzie konkretnie i czy są rozważane jakiekolwiek udogodnienia dla takich osób. Jak informowała nas sekretarz gminy Agnieszka Łagowska-Borek, w Tarnogrodzie takie miejsca parkingowe są przed Urzędem Miejskim, Tarnogrodzkim Ośrodkiem Kultury i Ośrodkiem Zdrowia. Zdaniem naszego Czytelnika najlepszą lokalizacją na miejsce postojowe dla niepełnosprawnych zdaje się być plac przed TOK. Okazuje się, że na placu jest wydzielone stanowisko dla osób niepełnosprawnych, a po naszej interwencji zostanie ono na nowo oznakowane. – W dzień targowy brakuje miejsc parkingowych nie tylko dla osób niepełnosprawnych. Dotychczasowe parkingi zostały zaplanowane i wydzielone stosownie do możliwości lokalizacyjnych – tak sekretarz gminy tłumaczy problem z parkowaniem we wtorki. 

Urząd Miejski w Tarnogrodzie robi, co może, żeby ułatwić funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. – W ostatnich latach został wykonany podjazd dla wózków inwalidzkich i barierki przy Urzędzie Miejskim w Tarnogrodzie. Takie udogodnienie posiada też Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, Przychodnia Zdrowia, apteki i niektóre sklepy – wylicza sekretarz Łagowska-Borek.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.