- Reklama -

- Reklama -

Gdzie lepiej ćwiczyć? Na siłowni czy w domu?

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu ćwiczeń jest łatwe. Sprawa komplikuje się, gdy trzeba to zrobić. Czy siłownia to dobry wybór?

- Reklama -

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu ćwiczeń jest łatwe. Sprawa komplikuje się, gdy trzeba to zrobić. Oczywiście zaczynasz od zapisania się na siłownię, ale bądźmy szczerzy, łatwo jest płacić za członkostwo i nigdy z niego nie korzystać.

Łatwo jest też zdecydować się na ćwiczenia w domu, ale możesz wtedy znaleźć sto innych rzeczy ważniejszych niż trening, np. pranie, granie na telefonie, gotowanie itp.

Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, aby odnieść sukces, musisz być konsekwentny. Częścią całego treningu jest środowisko, które najbardziej odpowiada twoim potrzebom i budżetowi.

Czy siłownia to dobry wybór?

Ćwiczenie może być o wiele łatwiejsze, gdy masz wiele opcji. Jeśli jesteś zwolennikiem urządzeń cardio, na siłowni masz do wyboru: bieżnię, orbitrek, rower stacjonarny, maszynę do wiosłowania itp., ciężary, a także sprzęt typu taśmy, piłki czy worek bokserski.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Kolejną dużą atrakcją są zajęcia fitness. Jasne, możesz robić zajęcia online w domu, ale to nie to samo, co chodzenie na siłownię i przebywanie wśród ludzi.

Ogromną zaletą jest dołączenie do społeczności osób, które mają podobne cele i wspólnie z tobą wylewają siódme poty. Pamiętaj, że często czerpiemy energię od innych i to może popchnąć cię do cięższej pracy. Nie chcesz przecież, żeby ten facet obok ciebie biegał szybciej niż ty, prawda? Przy okazji sprawdź swoje tempo przy użyciu opaski mini band 4.

- Reklama -

Co może stać się twoją motywacją, oprócz wspaniałej sylwetki? Płacenie za członkostwo w siłowni.

Trening w domu

Dla niektórych osób trening w domu jest opcją wygodniejszą, oszczędzającą czas i pieniądze oraz po prostu najlepszą.

Nie musisz pakować torby, nigdzie jeździć, ani organizować opieki nad dziećmi. Możesz ćwiczyć nawet w piżamie, jeśli chcesz.

Nie ma opłaty członkowskiej i można wyposażyć swoją domową siłownię w kilka niedrogich akcesoriów. Możesz nawet wykonywać treningi z ciężarem ciała, które nie wymagają żadnego sprzętu.

To, co najlepsze, to różnorodność, gdy ćwiczysz w domu. Możesz wyjść na zewnątrz, oglądać filmy z ćwiczeniami, oglądać zajęcia na żywo, grać w gry lub pobierać aplikacje treningowe. Możesz mieszać i dopasowywać wszystko, co chcesz, łącząc ciężary i cardio, czy dorzucając trochę jogi.

Kiedy ćwiczysz w domu, istnieje około milion wymówek, aby pominąć trening. Jeśli nie masz zbyt silnej motywacji, może się okazać, że unikasz treningów, wykonując głupie czynności, takie jak piłowanie paznokci, prasowanie pościeli czy ustawianie książek w porządku alfabetycznym.

To, czy powinieneś kupić karnet na siłownię, czy ćwiczyć w domu, często sprowadza się do osobistych preferencji i budżetu. Jeśli jesteś zmotywowany i wiesz, że będziesz ćwiczył bez względu na wszystko, trening w domu może być dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak zbyt wiele rzeczy rozprasza cię, wyjście na zewnątrz będzie korzystniejszym rozwiązaniem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.