- Reklama -

Gaz dla mieszkańców

Pod koniec października w Urzędzie Gminy Goraj odbyło się spotkanie dotyczące gazyfikacji kilku miejscowości.

W spotkaniu uczestniczyli: Antoni Łukasik, wójt gm. Goraj, Małgorzata Stręciwilk, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, oraz Aleksander Zieliński i Tomasz Stańko, przedstawiciele Oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazownictwa w Lublinie. Przypomnijmy, że to nie pierwsze spotkanie dotyczące gazyfikacji w gminie Goraj. Szczegóły z poprzedniego można znaleźć tutaj: SPOTKANIE W SPRAWIE GAZYFIKACJI

W spotkaniu uczestniczyło dużo zainteresowanych mieszkańców, którzy chętnie brali udział w dyskusji. Przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa mówili o etapach inwestycji, am także o kosztach z tym związanych.

Czy spółka przystąpi do gazyfikacji gminy? Tego nie wiadomo. Mieszkańcy deklarowali, że chcą skorzystać z inwestycji, jednak musi to być poparte wnioskami mieszkańców.

- Reklama -

– Rozpoczynamy w gminie akcję zbierania wniosków o przyłączenie do sieci. Miejscowości, których dotyczy gazyfikacja, to: Goraj, Bononia, Wólka Abramowska i Zastawie oraz ewentualnie Zagrody przy drodze wojewódzkiej. Do końca roku chcemy, aby mieszkańcy tych miejscowości zainteresowani rozbudową sieci gazowej złożyli do gminy taki dokument – informuje wójt gminy Goraj.

Zebrane wnioski następnie zostaną sprawdzone w urzędzie gminy i po ewentualnych korektach przekazane do Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakładu Gazowniczego w Lublinie. W Urzędzie Gminy będzie można pozyskać informacje dotyczące gazyfikacji, a także pobrać i uzupełnić wniosek w formie papierowej. W razie problemów pomogą pracownicy Urzędu.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy są zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej, aby w odpowiednim czasie złożyli wnioski. Podkreślamy, iż złożenie wniosku nie pociąga za sobą żadnych skutków finansowych i nie jest jednoznaczne z koniecznością podpisania umowy na przyłączenie do sieci gazowej. Złożenie wniosków ma umożliwić budowę samej sieci przesyłowej – tłumaczy wójt.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.