- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Gala Seniorów w Aleksandrowie

O tym, że „Zaangażowanie ma znaczenie”, aleksandrowskie seniorki dawały świadectwo niejednokrotnie. 15 grudnia 2021 r. spotkały się na uroczystej gali podsumowującej projekt Fundacji Bliżej Pasji.

Podczas spotkania, które odbyło się w sali obrad Urzędu Gminy Aleksandrów, przedstawicielki poszczególnych grup zaprezentowały wystawy dotyczące inicjatyw podjętych w ramach projektu „Zaangażowanie ma znaczenie”. Specjalnie na tę okazję zorganizowały stoiska, na których znalazły się minigalerie i rekwizyty związane z przeprowadzonymi działaniami. Projekt zakładał podejmowanie przez seniorów działań na rzecz lokalnej wspólnoty, wynikające z ich potrzeb. Do swoich przedsięwzięć seniorki zapraszały mieszkańców Aleksandrowa oraz zaprzyjaźnione koła gospodyń z okolicy. Rozwiązania te były efektem warsztatów, szkoleń wizyt studyjnych prowadzonych przez koordynatorkę projektu Monikę Dominik.

- Reklama -

– Jako koordynatorkę projektu, bardzo cieszy mnie fakt, że uczestnicy realizują inicjatywy nie tylko dla swojego najbliższego grona senioralnego, ale także otwierają się na całą społeczność, współpracują z władzami, zapraszają innych mieszkańców, nie tylko z własnych miejscowości. Takie działania budują kulturę współpracy, która może zaowocować tylko samymi korzyściami w przyszłości. Jeśli dołożymy do tego przychylność władz lokalnych i zaangażowanie każdej ze stron – o sukces jestem spokojna – mówi Monika Dominik z Fundacji Bliżej Pasji.

Finałowa gala upłynęła w miłej atmosferze. Panie opowiadały o swoich inicjatywach, wspominały je z radością. – Takie spotkania podsumowujące, zwieńczające działania seniorów są ważnym elementem naszych projektów. Pozwalają spojrzeć z perspektywy kilku miesięcy na to, co zostało zrealizowane, i zobaczyć jego długoterminowe efekty. Przynoszą wielka radość nam, realizatorom, jak i uczestnikom, ponieważ efekty naszej pracy w tak trudnych dla wszystkich czasach są widoczne na tych stoiskach, ale i w społecznościach lokalnych, w których działamy. Oby zapał seniorów do działania nigdy się nie wyczerpał, a okoliczności zewnętrzne sprzyjały realizacji naszych pasji – dodaje Monika Dominik.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.