- Reklama -

- Reklama -

Gainer – wysokoenergetyczny suplement diety

- Reklama -

Gainer to węglowodanowo-białkowa odżywka, która stanowi źródło cennych makroskładników. To suplement diety stworzony z myślą o sportowcach i osobach aktywnych fizycznie, dla których kluczowe znaczenie ma zwiększenie masy ciała i masy mięśniowej. To wysokoenergetyczny produkt, który stanowi źródło energii, a jednocześnie wspiera procesy anaboliczne i hamuje rozpad białek w ustroju.

Gainer – co to?

Gainer to odżywka na masę, która stanowi źródło wartościowych makroskładników. Suplement diety zawiera bowiem węglowodany oraz białko w stosunku 4:1, co oznacza, iż w produkcie można znaleźć ok. 80% węglowodanów i 20% protein.

Gainer na masę to wysokoenergetyczny produkt, który może ułatwić zaspokojenie zwiększonego zapotrzebowania energetycznego wśród sportowców, którzy w związku z wykonywaniem intensywnych treningów, potrzebują znacznie większej ilości kalorii niż przeciętna osoba prowadząca siedzący tryb życia. Gainery to preparaty stworzone z myślą o zawodnikach, którym zależy na zwiększeniu beztłuszczowej masy ciała. To suplementy diety, które mogą okazać się cennym wsparciem zarówno przed jak i po wysiłku fizycznym.

Kto powinien rozważyć stosowanie gainerów?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Gainer na masę to odżywka stosowana przede wszystkim przez sportowców, którym zależy na zwiększeniu masy ciała i masy mięśniowej. To preparat, który sprawdzi się wśród osób szczupłych o ektomorficznej budowie ciała, które borykają się z trudnościami związanymi ze zwiększeniem masy ciała. To także świetne rozwiązanie dla zawodników, którzy wykonują regularne, intensywne treningi i mają trudności z zaspokojeniem zwiększonego zapotrzebowania kalorycznego z pomocą stosowanego jadłospisu. Gainery okazjonalnie mogą być również wykorzystywane jako zamienniki klasycznych posiłków – wówczas, gdy zawodnikowi zależy na dostarczeniu do ustroju znacznej ilości kalorii w krótkim czasie.

Gainer na masę – wpływ na organizm człowieka

Gainery to odżywki na masę stosowane przez osoby aktywne fizycznie, aby zwiększyć beztłuszczową masę ciała. Bogactwo węglowodanów sprawia, że suplement diety stanowi cenne źródło energii i stanowi swoisty napęd do działania, a co więcej, może opóźniać pojawienie się uczucia zmęczenia i znużenia, tym samym wydłużając czas trwania treningu. Obecność protein w preparacie wpływa natomiast na nasilenie syntezy białek w organizmie, może przyczyniać się do nasilenia reakcji anabolicznych w ustroju i zahamowania katabolizmu. Dodatkowo gainery sprzyjają odbudowie glikogenu i wspierają powysiłkową regenerację, przyspieszając powrót organizmu do formy i pełnej sprawności. Tym samym odżywki na masę umożliwiają szybsze wykonanie kolejnego treningu, a także sprzyjają zwiększeniu siły, wydolności i wytrzymałości.

Gainer czy odżywka białkowa?

Osoby aktywne fizycznie nieraz zastanawiają się, po jaki rodzaj suplementów diety sięgnąć – czy lepszym rozwiązaniem będzie uwzględnienie w jadłospisie gainerów na masę, czy też odżywek białkowych? Dobór stosowanego preparatu należy dopasować indywidualnie, zwracając uwagę na potrzeby organizmu, indywidualne preferencje, a także zamierzony do osiągnięcia cel. Jeśli masz szczupłą budowę, trudności ze zwiększeniem masy ciała i ćwiczysz, aby zwiększyć masę mięśniową – lepszym wyborem może okazać się węglowodanowo-białkowa odżywka typu gainer. Natomiast jeśli zależy Ci na uzupełnieniu codziennej diety w pełnowartościowe źródła białka, a zapotrzebowanie na węglowodany zaspokajasz wraz z pożywieniem i zbilansowanym jadłospisem – sięgnij po odżywkę białkową.

Poszukując wysokiej jakości gainera, którego smak zachwyci Twoje podniebienie, zwróć uwagę na szeroką ofertę OstroVit!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.