- Reklama -

- Reklama -

Frampolanin wśród najlepszych w Polsce!

Karol Tchórzewski, uczeń ze szkoły we Frampolu, w ścisłym finale III Narodowego Testu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy odpowiadali na 50 pytań, a udział wzięło ponad 8 tysięcy uczniów, co jest absolutnym frekwencyjnym rekordem. I zobaczcie tylko co zrobił młody frampolanin ...

- Reklama -

Finał sportowej olimpiady odbył się w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. W grupie starszej (młodzież w wieku 13-17 lat) wśród 30 finalistów znalazł się Karol Tchórzewski. Po przebrnięciu pierwszego etapu, który obejmował otwarty konkurs ogólnopolski w formie testu on-line, uczestnicy odpowiadali na 50 pytań, a udział wzięło ponad 8 tysięcy uczniów, co jest absolutnym frekwencyjnym rekordem.

W finale, w komisji konkursowej zasiedli wybitni sportowcy, m.in. mistrz olimpijski w wioślarskiej czwórce podwójnej Adam Korol, mistrz Europy w biegu na 400 m ppł – Paweł Januszewski, Piotr Renkiel trener reprezentacji Polski koszykarzy 3×3, wicemistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Niedźwiedzka, oraz reprezentant Polski w siatkówce, dziś prezes Fundacji Druga Droga Mistrza i pomysłodawca konkursu – Witold Roman.

Poziom finałów, w którym trzeba było znowu odpowiedzieć na 50 pytań w ciągu 30 minut był bardzo wysoki co podkreślali członkowie komisji, a  młody frampolanin uplasował się tuż za pierwszą dziesiątką. Gratulujemy Karol!

 

 

 

 

foto: Szkoła Podstawowa we Frampolu

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.