- Reklama -

- Reklama -

Frampol: Uczcili 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja we Frampolu odbyły się gminne uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

- Reklama -

Była to pierwsza w Europie i druga na świecie spisana ustawa zasadnicza, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Konstytucja była jednym z fundamentów polskiej państwowości, a rocznica jej uchwalenia jest okazją do manifestowania patriotyzmu i tożsamości narodowej.

W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Frampola oraz przewodniczącym Rady Miejskiej, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych wraz z pracownikami, samorząd Frampola oraz liczne delegacje wieńcowe.

Uroczystości rozpoczęły się złożeniem biało-czerwonych wieńców i wiązanek przed Pomnikiem Odzyskania Niepodległości na frampolskim rynku.

W intencji Ojczyzny uroczystą Mszę świętą odprawił ks. proboszcz Andrzej Stefanek.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Uroczystego charakteru dodały poczty sztandarowe Szkół Podstawowych z Woli Radzięckiej, Teodorówki oraz Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu. Swoje poczty sztandarowe wystawili druhowie OSP z: Frampola, Radzięcina, Teodorówki, Woli Radzięckiej, Komodzianki i Pulczynowa.

Na zakończenie odbyła przed budynkiem Centrum Integracji Społecznej część artystyczna w wykonaniu dzieci ze szkoły w Woli Radzięckiej, dziecięcego zespołu tanecznego MGOK, studia piosenki MGOK oraz Klubu Seniora we Frampolu i Klubu Seniora z Biłgoraja.

www.frampol.pl/foto: Michał Olszyński

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.