- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Frampol przygotowuje się do zdobycia środków unijnych na solary i fotowoltaikę


W poniedziałek 1 lutego br. na hali widowiskowo-sportowej Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie możliwości ubiegania się o dofinansowanie instalacji solarnych lub fotowoltaicznych. Od 8 lutego zbierane będą od mieszkańców deklaracje udziału w projekcie.

- Reklama -

Tematyka odnawialnych źródeł energii cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej Gminy. Świadczyły o tym wypełnione trybuny hali SZS podczas poniedziałkowego spotkania. Spotkanie otworzył Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki, który przywitał obecnych i przypomniał, że Gmina Frampol w 2014, dzięki pozyskanym środkom unijnym, dofinansowała montaż instalacji solarnych na 615 gospodarstwach domowych i budynkach użyteczności publicznej. Dofinansowała także zakup pieców opalanych biomasą. – Dzisiejsze spotkanie poświęcone będzie odnawialnym źródłom energii, technologiom wykorzystującym słońce do wytwarzania prądu oraz ogrzewania wody. Na dofinansowanie tych instalacji w Urzędzie Marszałkowskim są duże pieniądze, około 400 mln zł. Jednak biorąc pod uwagę ilość potencjalnych samorządów, które złożą wnioski, na każdą gminę przypada około 2 mln zł. Dlatego wniosek, który zechcemy złożyć, musi być bardzo dobry. Jeżeli znajdzie się wysoko na liście, wówczas będzie szansa pozyskać te środki – mówił Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki.
Podczas poniedziałkowego spotkania przedstawiciele firmy Free Volt przedstawili najważniejsze informacje na temat instalacji solarnych i fotowoltaicznych. Natomiast informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego przedstawił Włodzimierz Styk z firmy EuroCompass Sp. z o.o. Podkreślał, że nie ma jeszcze sprecyzowanych kryteriów dofinansowania projektów przez instytucje zarządzającą – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Urząd przygotowuje się do ponownego złożenia wniosku na dofinansowanie instalacji solarnych oraz fotowoltaicznych. Od poniedziałku 8 lutego, w godzinach 9-14 można składać deklaracje udziału w projekcie. Deklaracje przyjmowane będą w Referacie Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Inwestycji przy ul. Zamojskiej 13. Ankiety będzie można pobrać ze strony internetowej UM lub otrzymać w tut. Urzędzie i od sołtysów.
Zachęcamy do wypełniania deklaracji i śledzenia naszej strony internetowej, na której będziemy na bieżąco zamieszczać aktualne informacje dotyczące projektu.

UM FRAMPOL

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.