- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Frampol podpisał umowę. Co się zmieni za rok?

Przed nami budowa wodociągu i przebudowa ujęcia wody w Radzięcinie (gm.Frampol). Burmistrz podpisał właśnie umowę z firmą z Biłgoraja, która ma dokładnie rok na dwa zadania dotyczące gospodarki wodnej na terenie gminy Frampol.

- Reklama -

Pierwsze polega na modernizacji ujęcia wody w Radzięcinie, które zaopatruje w wodę następujące miejscowości: Radzięcin, Wola Radzięcka, Stara Wieś, Katy, Wola Kątecka, Rzeczyce, Kolonia Kąty, Pulczynów, Teodorówka, Teodorówka Kolonia, Komodzianka, Smoryń. Ujęcie dostarcza wodę dla ponad 3200 mieszkańców gminy.

Drugie zadanie to wymiana odcinka wodociągu wykonanego z rur azbestowo cementowych o długości ok 570 m prowadzącego od ujęcia wody do osiedla popegeerowskiego oraz budowa nowego odcinka wodociągu o długości ok 207 m w tej części miejscowości Radzięcin, gdzie powstaje nowa zabudowa jednorodzinna.

urząd MArszałkowski projekt

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych (Edycja 3 – PGR). Umowa opiewa na kwotę 1 488 300,00 zł brutto z czego pomoc finansowa to 1 180 668,39 zł, co stanowi 79,33 %. wartości inwestycji. Termin realizacji umowy to 30 maja 2024 r.

 

 

 

 

fot: UM Frampol

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.