- Reklama -

- Reklama -

Frampol bierze się za drogi

Korzystając z pięknej pogody, w październiku Gmina Frampol realizuje równolegle trzy inwestycje drogowe. Ręce mogą zacierać kierowcy i mieszkańcy z Radzięcina, Komodzianki i Frampola. Co się zmieni?

- Reklama -

Chodzi m.in. o remont drogi gminnej w Radzięcinie. Obejmuje położenie nowej nawierzchni na odcinku od dawnego składowiska do drogi wojewódzkiej nr 835 Biłgoraj-Lublin. Na tym samym odcinku utwardzone kruszywem zostaną pobocza drogi. Roboty już trwają. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo MOLTER z siedzibą w Głogowie Małopolskim.  Wartość robót wynosi 352 795,08 zł. Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na podstawie umowy zawartej we wrześniu 2023 r. pomiędzy Gmina Frampol a Wojewodą Lubelskim wynosi 151 798,36 zł.

We Frampolu ruszył też remont ulicy Orzechowej. Umowa obejmuje wykonanie nowej nawierzchni na odcinku od ulicy Zamojskiej do ulicy Gorajskiej. Wykonawcą prac jest firma KABAT BRUK Jarosz Grzegorz  z Chrzanowa. Wartość prac wynosi 317 786,81 zł, a dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jest równe 117 546,00 zł.

W miejscowości Komodzianka (Budy) na drodze gminnej jest już nowa nawierzchnia asfaltowa oraz obustronne utwardzenie poboczy kruszywem. Zadanie jest dofinansowane ze środków Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych w kwocie 78000,00zł. Całkowita wartość prac wynosi 168269,97zł brutto. Wkład własny Gminy to 90269,97zł.

 

info/foto: UM Frampol

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Kierowca mówi

    Firma dbająca o tereny zielone w centrum Frampola nie pomyślała, że wyjeżdżając ze skrzyżowania od Zamościa wysokie trawy zasłaniają widoczność. Zróbcie z tym porządek póki jeszcze nic się nie stało.

    1. kierowca nie mówi mówi

      noooo ech

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.