- Reklama -

Foto-album z książką w tle

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie organizuje... profesjonalną sesję zdjęciową dla osób, które kochają książki oraz chcą promować czytanie i miejscową książnicę. Fotografie znajdą się w albumie, który zostanie wydany w ramach projektu "Roztoczańskie anioły kochają książki".

Sesja odbędzie się w czwartek 29 sierpnia o 12.00, ale zainteresowani powinni wcześniej zapisać się na to spotkanie. Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w siedzibie biblioteki albo telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89.

To jedna z wielu propozycji miejscowej książnicy w ramach projektu, współfinansowanego z budżetu państwa, którego realizacja rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami. W czerwcu odbyły się spotkania autorskie z Ewą Stadtmuller i Edytą Zarębską, a w lipcu warsztaty rękodzielnicze. Uczestnicy zajęć wykonywali anioły z masy solnej i na desce, a także zajmowali się transferem zdjęć na deskę.

Kolejną propozycją jest czwartkowa sesja zdjęciowa, natomiast na wrzesień autorzy pomysłu planują spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim i warsztaty literackie. Podsumowaniem projektu będzie międzypokoleniowe spotkanie pod hasłem „Co dziadek z babcią czytali, jak byli mali”, które jest planowane na październik.

- Reklama -

Józefowska książnica przypomina również dzieciom i młodzieży, że jeszcze przez dwa tygodnie mogą zgłaszać propozycje w konkursie „Moja baśń z aniołem w roli głównej”. Zgodnie z regulaminem chodzi o artystyczne ukazanie w formie literackiej wizerunku anioła, wyrażenie swoich odczuć wynikających z wiary w dobrego opiekuna.

Prace będą oceniane w kategorii dzieci z klas I-III, uczniów klas IV-VIII, uczniów szkół średnich oraz dorosłych.

Propozycje należy dostarczyć do 12 września osobiście albo przesłać tradycyjną pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Krótka 10, 23-460 Józefów albo pocztą elektroniczną na:>mbpjozefow@interia.pl.

Cały projekt „Roztoczańskie anioły czytają książki” jest współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla Książki 2019”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.