- Reklama -

Fordem w płot

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było przyczyną kolizji drogowej w Soli. Ford uderzył w płot jednej z posesji. Kierującej 22-letniej kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało.Do zdarzenia doszło 6 lutego, tuż po godz. 18.00. Podróżująca samochodem osobowym marki Ford 22-letnia mieszkanka gminy Biłgoraj nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze i uderzyła w ogrodzenie jednej z posesji. W wyniku zderzenie zostały uszkodzone dwa przęsła płotu, słupek oraz podmurówka. Jak informowała nas  st. sierż. Monika Sałaban z biłgorajskiej komendy policji, kobieta została zabrana do szpitala na obserwację. Nie odniosła ona poważniejszych obrażeń. 

Pamiętajmy! Zimowa aura nas nie opuszcza. Padający marznący śnieg i śliska nawierzchnia z takimi warunkami muszą liczyć się kierowcy. Dlatego wsiadając za kółko warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Przy takich warunkach koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę – wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt może skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

- Reklama -

Policja szczególny apel kieruje także do pieszych, uczulając, że wchodzenie tuż przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się tragicznie. Wzmożoną czujność należy zachować także bezpośrednio na pasach. Należy się upewnić, czy kierowca zdąży wyhamować.

Przy tej okazji lubelska policja podaje statystyki dotyczące minionego miesiąca. Mniej wypadków, mniej ofiar śmiertelnych i osób rannych zostało odnotowanych w styczniu bieżącego roku w porównaniu z pierwszym miesiącem 2016 roku.  Na drogach Lubelszczyzny doszło do 59 wypadków – 15 mniej niż w 2016 roku.  W zdarzeniach tych zginęło 8 osób a 73 zostało rannych. W styczniu 2016 zginęło 12 osób a 94 odniosło obrażenia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.