- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Fontanna dopełnieniem zmian na Placu Wolności

Długo wyczekiwana rewitalizacja Śródmieścia zakończona. Na końcowy efekt trzeba było poczekać, jednak z pewnością warto. Dopełnieniem inwestycji jest fontanna, która została uruchomiona w ostatnich dniach kwietnia. Efekt robi wrażenie.

Nowe chodniki, alejki, ławki, oświetlanie i czy plac zabaw – to tylko niektóre efekty przeprowadzonej rewitalizacji Placu Wolności. Okolice Urzędu Miasta bez wątpienia zmieniły swoje oblicze. Zrewitalizowano park, powstały alejki z bruku klinkierowego, pawilon Informacji Turystycznej, plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, plac rekreacyjny dla seniorów, fontanna posadzkowa w formie okręgu z podświetlanymi dyszami oraz wiele elementów małej architektury. I właśnie na uruchomienie fontanny mieszkańcy musieli czekać najdłużej. Stało się to 28 kwietnia.

- Reklama -

Urządzenie znajduje się po zachodniej stronie Placu Wolności. Będzie ona uruchamiana w dni powszednie fontanna od godziny 9.00 do 22.00, natomiast w weekendy w godzinach 9.00-24.00. Sekwencja pokazowa, trwająca ok. 6 min., będzie odbywała się o każdej pełnej godzinie natomiast iluminacja świetlna będzie załączać się automatycznie, około pół godziny przed zachodem słońca. – Fontanna składa się z 33 dysz z oświetleniem LED, działa całkowicie w cyklu automatycznym sterowana zegarem astronomicznym. Urządzenie posiada system zamgławiający, który będzie szczególne przydatny podczas gorących dni – informuje Pawłeł Jednacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.