- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Folk na wybiegu

Jednym z punktów odchodów Dnia Folkloru Polskiego były wybory Folk Miss i Folk Mistera. Modelki i modele zaprezentowali barwne i pomysłowe stroje inspirowane folklorem.

- Reklama -

„Folk na wybiegu” to pokaz mody inspirowanej folklorem. Członkowie zespołów występujących podczas wydarzenia zaprezentowali się na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Prezentacje oceniało jury złożone z przedstawicieli biłgorajskich mediów.

Wyniki Folk Miss i Folk Mistera:

Folk Miss – Izabela Gałan (Zespół Tańca Ludowego Prószkowiacy). Modelka zaprezentowała się w tradycyjnej rosyjskiej koszuli i czerwonych kozakach.

- Reklama -

I wicemiss – Małgorzata Krzaczek (Grupa Folklorystyczna Pokolenia). Modelka połączyła krakowską spódnicę z dżinsową kurtką i miejskimi butami.

II wicemiss – Monika Andrzejewska (Zespół Polka Dot). Modela prezentowała czarną sukienkę z wyhaftowaną kamizelką.

Folk Mister – Edmund Cholewiński (Grupa Folklorystyczna Pokolenia). Zwycięzca ubrany był w smoking, który połączył z łowicką koszulą i łowickim pasem.

I wicemister – Jarosław Tobicz (Zespół Tańca Ludowego „Prószkowiacy”). Model zaprezentował się jako James Bond na folkowo.

II wicemister – Janusz Dołębski (Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” w Świdniku). Prezentacja nawiązywała do lokalnego pszczelarza.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.