- Reklama -

Folia stretch czy taśmy opakowaniowe? – 3 metody zadbania o bezpieczną przesyłkę

Odpowiednie zapakowanie przesyłki jest bardzo ważne, gdy chcemy mieć pewność, iż dotrze ona w całości do adresata. W tym celu należy nie tylko dokładnie zabezpieczyć przesyłany towar, ale również zadbać o opakowanie, o czym zdarza się, niestety, zapomnieć. Tymczasem folia stretch ręczna czy taśma samoprzylepna doskonale uszczelnią pudełko, w którym znajduje się przesyłka i zapobiegną zniszczeniu towaru. Są one odporne na zawilgocenie czy przebicie, co gwarantuje bezpieczne dotarcie paczki do adresata. Jak zapakować przesyłkę, by nie martwić się o jej nienaruszalność?

  1. Folia stretch ręczna

  2. Taśmy opakowaniowe

  3. Worki na odpady

Folia stretch ręczna

Termokurczliwość oraz duża rozciągliwość to cechy, dzięki którym folia stretch ręczna stała się tak popularna. Jest ona również bardzo trwała i świetnie sprawdza się między innymi w zabezpieczeniu przesyłek przed przypadkowym zniszczeniem. Folia stretch ręczna najczęściej występuje w kolorze czarnym, niebieskim lub jest przezroczysta. Wykonuje się ją z tworzyw sztucznych, głównie z polietylenu. Wymienione wcześniej cechy pozwalają na zapakowanie nawet kilku przesyłek, łącząc ją w jedną, bez narażenia na przesuwanie się wewnątrz folii. Materiał ten przykleja się do powierzchni przesyłki, chroniąc ją przed zawilgoceniem, opadami czy niekorzystnym działaniem światła słonecznego.

Taśmy opakowaniowe

- Reklama -

Do szczelnego zaklejenia pudełka z przesyłką przydatne są taśmy opakowaniowe. W zależności od potrzeb powinniśmy wybrać tę, która spełni swe zadanie najlepiej. Taśmy opakowaniowe z klejem akrylowym stosuje się do niewielkich kartonów oraz drobnych prac biurowych. Są one odporne na wilgoć oraz promieniowanie ultrafioletowe. Do zaklejenia dużych kartonów, często przebywających w niezbyt korzystnych warunkach powinniśmy użyć taśm wykonanych z kauczuku naturalnego, natomiast w przypadku produkcji automatycznej i dużej ilości przesyłek do wysłania lepsze będą te zrobione z kauczuku syntetycznego.

Worki na odpady

A co zrobić z zużytymi opakowaniami? Do ich utylizacji przydatne będą worki na odpady. Są one wykonane z polietylenu, co zapewnia im sporą wytrzymałość i odporność na zniszczenia. Niektóre odmiany nadają się nawet do przechowywania rzeczy o ostrych krawędziach. Ma to duże znaczenie, gdyż uszkodzenie takiego worka może być przyczyną sporych kłopotów, związanych z koniecznością ponownego sprzątania. Worki na odpady występują w kilku rodzajach, ułatwiających ich prawidłowe wykorzystanie – mają specjalne uchwyty lub uszy, wykonane są często z materiałów biodegradowalnych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.