Folia stretch czy taśmy opakowaniowe? – 3 metody zadbania o bezpieczną przesyłkę
Odpowiednie zapakowanie przesyłki jest bardzo ważne, gdy chcemy mieć pewność, iż dotrze ona w całości do adresata. W tym celu należy nie tylko dokładnie zabezpieczyć przesyłany towar, ale również zadbać o opakowanie, o czym zdarza się, niestety, zapomnieć. Tymczasem folia stretch ręczna czy taśma samoprzylepna doskonale uszczelnią pudełko, w którym znajduje się przesyłka i zapobiegną zniszczeniu towaru. Są one odporne na zawilgocenie czy przebicie, co gwarantuje bezpieczne dotarcie paczki do adresata. Jak zapakować przesyłkę, by nie martwić się o jej nienaruszalność?
-
Folia stretch ręczna
-
Taśmy opakowaniowe
-
Worki na odpady
Folia stretch ręczna
Termokurczliwość oraz duża rozciągliwość to cechy, dzięki którym folia stretch ręczna stała się tak popularna. Jest ona również bardzo trwała i świetnie sprawdza się między innymi w zabezpieczeniu przesyłek przed przypadkowym zniszczeniem. Folia stretch ręczna najczęściej występuje w kolorze czarnym, niebieskim lub jest przezroczysta. Wykonuje się ją z tworzyw sztucznych, głównie z polietylenu. Wymienione wcześniej cechy pozwalają na zapakowanie nawet kilku przesyłek, łącząc ją w jedną, bez narażenia na przesuwanie się wewnątrz folii. Materiał ten przykleja się do powierzchni przesyłki, chroniąc ją przed zawilgoceniem, opadami czy niekorzystnym działaniem światła słonecznego.
Taśmy opakowaniowe
- Reklama -
Do szczelnego zaklejenia pudełka z przesyłką przydatne są taśmy opakowaniowe. W zależności od potrzeb powinniśmy wybrać tę, która spełni swe zadanie najlepiej. Taśmy opakowaniowe z klejem akrylowym stosuje się do niewielkich kartonów oraz drobnych prac biurowych. Są one odporne na wilgoć oraz promieniowanie ultrafioletowe. Do zaklejenia dużych kartonów, często przebywających w niezbyt korzystnych warunkach powinniśmy użyć taśm wykonanych z kauczuku naturalnego, natomiast w przypadku produkcji automatycznej i dużej ilości przesyłek do wysłania lepsze będą te zrobione z kauczuku syntetycznego.
Worki na odpady
A co zrobić z zużytymi opakowaniami? Do ich utylizacji przydatne będą worki na odpady. Są one wykonane z polietylenu, co zapewnia im sporą wytrzymałość i odporność na zniszczenia. Niektóre odmiany nadają się nawet do przechowywania rzeczy o ostrych krawędziach. Ma to duże znaczenie, gdyż uszkodzenie takiego worka może być przyczyną sporych kłopotów, związanych z koniecznością ponownego sprzątania. Worki na odpady występują w kilku rodzajach, ułatwiających ich prawidłowe wykorzystanie – mają specjalne uchwyty lub uszy, wykonane są często z materiałów biodegradowalnych.
- Reklama -