- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Flagi, TOK i orkiestra Owsiaka

Mieszkańcy naszych gmin mają często wiele uwag dotyczących funkcjonowania swoich miejscowości. Okazją do ich przedstawienia są sesje rad gmin czy miast. Na jednym z takich spotkań w Tarnogrodzie swoimi spostrzeżeniami podzielił się przewodniczący Przedmieścia Bukowskiego Jan Pułapa Dlaczego 8 maja nie było już u nas flag? Chyba to jakieś zakończenie II wojny światowej było. Wypadałoby to uszanować  zauważył przewodniczący dzielnicy. Faktycznie w Tarnogrodzie flagi Polski wiszą podczas świąt majowych, po czym są zdejmowane. Jednak nie jest to żadne przewinienie ze strony władz miasteczka, ponieważ flagi są wywieszane na wszystkie główne święta państwowe.  Wywieszamy flagi kilka razy w roku, gdy są czerwone kartki w kalendarzu. Nie rozdrabniamy tego na drobne. Ktoś inny powie, że rocznica mordu katyńskiego jest przykładowo bardzo ważna i flaga powinna wisieć. Celebrujemy głównie święta państwowe  tłumaczył burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż. Włodarz zasugerował, że jeżeli jest taka potrzeba, to rada może ustalić wewnętrzny kalendarz wywieszania flagi państwowej. Zauważył także, że biało-czerwona flaga powinna wisieć przez okrągły rok na budynku urzędu. 

- Reklama -

Przewodniczący dzielnicy przedstawił także swoje estetyczne odczucia dotyczące wyglądu Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.  Czy jest jakaś szansa na remont wnętrza budynku domu kultury? Byliśmy w tym roku ze sztuką za Lubaczowem. Był tam pan dyrektor, który był u nas na sejmikach. Mówił, że z zewnątrz ośrodek wygląda pięknie, tak wewnątrz zupełnie inaczej. Pytał, czy się nie wstydzimy przyjmować ludzi z Warszawy w takim budynku?  mówił Jan Pułapa.  Wnioski i zabiegi odnośnie remontu domu kultury są cały czas czynione. Składamy wnioski gdzie tylko można  zapewniał burmistrz Stróż.

 Dlaczego nikt u nas nie organizował zbiórki w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy?  tak brzmiało kolejne pytanie. Przewodniczący zasugerował, że jest to efekt politycznego nacisku.  W Tarnogrodzie jak ktoś chciał popierać, jak któraś ze szkół miała taką potrzebę, to zbierała. Najwidoczniej teraz już nikt nie przejawia takiej inicjatywy i stąd nie ma zbiórek. Może się znajdzie jakiś przedstawiciel Owsiaka i zorganizuje w Tarnogrodzie taką akcję i życzę tego  odnosił się do pytania Eugeniusz Stróż. Temat skomentował też zastępca burmistrza.  Szkoły działają samodzielnie, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, w jakich akcjach biorą udział. Jeśli jest młodzież, która przychodzi do dyrekcji i mówi, że chce się zaangażować w jakąś akcję, to wówczas jest to organizowane  mówił Tomasz Rogala, przypominając jednocześnie, że Szkoła Podstawowa z Różańca Drugiego uzyskała wysokie, siódme miejsce w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci i młodzież z Tarnogrodu angażują się też w akcję "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.