- Reklama -

- Reklama -

Firma dekarska – na co zwrócić uwagę podczas jej wybierania?

Budowa domu lub jego remont to nie lada wyzwanie. Aby to przedsięwzięcie nie zakończyło się totalną klapą, warto postawić na doświadczoną i wykwalifikowaną ekipę. Kluczowe jest oczywiście zwrócenie uwagi na jakość wykonywanych przez nie prac, ale również samo doświadczenie, wiedza czy chociażby sprzęt, jakim dana firma dekarska dysponuje. Poza tym warto pamiętać, że naprawdę dobrzy specjaliści są rozchwytywani. Dlatego jeśli zależy nam na tym, aby znaleźli czas na nasze zlecenie, warto rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześnie. Dzięki temu dajemy sobie również czas na dokonanie wyboru i spokojne podjęcie decyzji.

- Reklama -

Dekarz potrzebny od zaraz

Niektórzy inwestorzy budujący dom wybierają współpracę z firmami oferującymi kompleksowe podejście. Tego typu specjaliści są w stanie wykonać niemal wszystkie prace we własnym zakresie – od wylania fundamentów, poprzez postawienie ścian budynku, na położeniu dachu kończąc. Inni inwestorzy stawiają na zgoła inne podejście do tematu i do każdego etapu zatrudniają wyspecjalizowaną, a przede wszystkim dedykowaną ekipę. Tak często bywa z dekarzami, czyli fachowcami, których specjalnością są pokrycia dachowe – mówi Marcin, pracownik sklepu dekarskiego Dekarze.pl. I choć kładzenie dachu może wydawać się stosunkowo proste, warto w tej kwestii zaufać specjalistom i powierzyć w ich ręce jedną z najważniejszych części domu. Tym bardziej jeśli zależy nam na tym, aby dach był trwały, szczelny i posiadał odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną.

Poza tym kluczową kwestią przy montażu dachu jest to, aby wszystkie prace były wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. W przeciwnym razie bardzo łatwo o uszkodzenie pokrycia czy nawet jego poluzowania. To ostatnie może się okazać szczególnie niebezpieczne dla mieszkańców czy osób znajdujących się w niedalekiej odległości od budynku. Poza tym silne wiatry, które przynajmniej kilka razu do roku pojawiają się w naszym kraju, mogą szybko obnażyć niedoskonałości błędnie wykonanej konstrukcji. Jeśli więc nie chcemy ryzykować nerwów i pieniędzy, warto powierzyć montaż czy remont dachu sprawdzonej i doświadczonej ekipie.

- Reklama -

Profesjonalista, czyli kto?

Oczywiście najlepszym sposobem na znalezienie firmy dekarskiej godnej uwagi jest bazowanie na pozytywnych doświadczeniach innych osób. Zanim więc zlecisz wymianę dachu komuś przypadkowemu, dowiedz się, czy ktoś ze znajomych nie ma kogoś godnego polecenia. Jeśli to zawiedzie, warto sięgnąć do Internetu i poszukać opinii dotychczasowych klientów danych dekarzy. Dużym ułatwieniem w podjęciu ostatecznego wyboru może okazać się pokaźna pula wcześniejszych realizacji firmy. Im więcej informacji zbierzesz na tym etapie, tym większe szanse, że znajdziesz specjalistów danych zaufania.

Ważnym czynnikiem, który również należy wziąć pod uwagę, jest oczywiście cena. Nie warto jednak wybierać specjalistów, kierując się najtańszą ofertą. Bardzo często okazuje się bowiem, że niska cena nie idzie w parze z dobrą jakością.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.