- Reklama -

- Reklama -

Finanse gminy mają się świetnie!

- Reklama -

O stanie finansów gminy mówiła podczas sesji skarbnik gminy Irena Sobczak. Było to związane z planowaną inwestycją i zmianie wieloletniej prognozy finansowej, jak też zmianie w budżecie. Pani skarbnik zaznaczyła, że finanse gminy są w dobrej kondycji. Zaciągnięte pożyczki spłacane są terminowo, a zaplanowane zadania realizowane są na bieżąco.

Dobrych słów nie szczędził także przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kraczek. Wspomniał on, że gmina pomyślnie przeszła kontrolę, którą przeprowadzili inspektorzy z Regionalnej Izby Obrachunkowej. Sprawy związane z finansami gminy były przeprowadzane bardzo dobrze, o czym świadczy pozytywna opinia RIO. Przewodniczący wspomniał, że kontrolujący twierdzili, że Łukowa może być w tym zakresie stawiana za wzór innym samorządom. 

urząd MArszałkowski projekt

Przewodniczący dziękował wszystkim pracownikom gminy, dzięki którym kontrola wypadła bardzo dobrze. Mówił także, że duży wkład włożył w to także wójt gminy. – Jak dyrygent dobrze dyryguje, to i orkiestra dobrze gra – mówił półżartem przewodniczący Kraczek, a radni nagrodzili te słowa brawami.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.