Finały w Mistrzostwach Polski w Olsztynie

W dniach od 1 do 4 lipca w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat w Pływaniu. W zawodach wystartowało 673 zawodników ze 168 klubów naszego kraju. Biłgorajską Spartę reprezentowały 2 dziewczynki i 4 chłopców.

Nasi pływacy na swój pierwszy start w zawodach tej rangi czekali prawie 7 lat. Codzienne treningi i dwa obozy przygotowawcze (w Ostrowcu Świętokrzyskim i Puławach) przyniosły efekty. Spartanie zaprezentowali się znakomicie. Wywalczyli aż 6 finałów A, w których toczyła się walka o medale Mistrzostw Polski Juniorów. Dodatkowo nasi przedstawiciele wypływali awans do 7 finałów B (rywalizacja o 11. miejsce w kraju). Rekordowa ilość klubów i zawodników oraz wysoki poziom zawodów podkreśla wartość osiągnięć.
         Kinga Cich, Julia Duńko oraz Paweł Bury to zawodnicy, którzy rywalizowali z najlepszymi i uplasowali się w pierwszej dziesiątce zawodów. Julia, Kinga i Paweł dwukrotnie uczestniczyli w ścisłym finale. Ostatecznie nasza reprezentantka Julia zajęła 10. miejsce w kraju na 200 metrów stylem klasycznym (2:50.23) oraz 10. na 200 stylem zmiennym (2:36.24). Paweł natomiast dwukrotnie zajmował 9. pozycje na 200 (2:24.51) i 400 metrów stylem zmiennym (5:07.82). Druga nasza reprezentantka Kinga Cich awansowała do finału na 200 metrów stylem grzbietowym (2:30.31) i ostatecznie uplasowała się na 10. pozycji. Tę samą lokatę zajęła na dystansie 800 metrów stylem dowolnym (10:02.39). Dodatkowo wyżej wymienieni spartanie oraz Bartłomiej Obszyński awansowali również do finałów B: Kinga (13. miejsce –1500 i 14. miejsce – 400 dowolny), Julia (15. miejsce – 100 motyl; 16. miejsce –100 klasyk), Paweł (15. miejsce – 200 klasyk), Bartłomiej (20. miejsce – 400 dowolny). W zawodach uczestniczyli również Radosław Oszajca i Maksymilian Pawlos. Już za dwa tygodnie w Oświęcimiu odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat, będziemy tam mieli swojego reprezentanta.
Szczegółowe wyniki i zdjęcia dostępne na stronach klubu.