- Reklama -

- Reklama -

Finał świątecznego konkursu artystycznego

- Reklama -

Kończy się tegoroczny konkurs charytatywny pod hasłem „Boże Narodzenie. Tradycje i współczesność”, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie.

We wtorek 11 grudnia jury oceniło prace, które będą przekazane na kiermasz organizowany przez miejscową Caritas, a uroczyste podsumowanie zmagań, połączone z koncertem kolęd Kwartetu ze Zwierzyńca, odbędzie się w czwartek 13 grudnia.

Uczestnicy konkursu zgłaszali prace literackie i plastyczne. Zadaniem literatów było napisanie opowiadania lub wiersza o tym – „Jak wyglądałby świat gdyby nie było świąt Bożego Narodzenia”, „Moje Boże Narodzenie” albo „Dawne bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje”. Do konkursu plastycznego uczestnicy mogli zgłaszać ozdoby świąteczne, choinkowe, stołowe i przestrzenne, w tym zabawki, pająki, aniołki, stroiki, girlandy czy hafty, a także wykonane dowolną techniką karty bożonarodzeniowe.

- Reklama -

Za prace literackie jury nagrodziło Annę Koman ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim i Zofia Rorat z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Józefowie.

W konkursie plastycznym członkowie jury przyznali 22 nagrody dla dzieci i 16 dla dorosłych autorów. W pierwszej grupie znaleźli się: Magdalena Masłowska, Zuzanna Świst, Damian Kula, Dawid Waśko, Miłosz Pastuszek i Amelia Zakrzewska z Przedszkola w Józefowie, Kinga Żołynia, Wiktor Sobań, Błażej Puźniak i Małgorzata Zając z Przedszkola w Majdanie Nepryskim, a także klasa I i Paulina Bojarska ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim oraz Maja Podolak, Wojciech Robaczewski, Igor Lis, Zuzanna Głowacka, Maja Bielańska, Nikodem Zaśko, Anna Studnicka, Amelia Murzacz, Malwina Słupska i Lilianna Łokaj ze Szkoły Podstawowej w Józefowie.

Spośród dorosłych plastyków nagrody odbiorą: Jadwiga Cichocka, Zbigniew Momot, Małgorzata Bielak, Marek Książka, Urszula Pyć, Leszek Kula, Dariusz Litwin, Barbara Radymiak i Iwona Borowiec z WTZ oraz Andrzej Rój, Marzena Koman, Maria Kwiatkowska, Arkadiusz Sobstyl, Jan Momot, Danuta Giebułtowicz i Janusz Gontarz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Józefowie.

Uroczystemu podsumowaniu konkursu, odbyło się 13 grudnia, a towarzyszył mu koncert kolęd w wykonaniu Kwartetu ze Zwierzyńca.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.