- Reklama -

Finał konkursu „Jestem bezpieczny”

28 maja odbył się XIX Finał Konkursu Powiatowego Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Ideą konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa z Bukowiny.

28 maja o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju rozpoczął się XIX Finał Konkursu Powiatowego Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Do konkursu przystąpiło 8 szkół z całego powiatu biłgorajskiego. Eliminacje rozpoczęły się od testu wiedzy. Następnie drużyny projektowały koszulki. Trzecia konkurencja polegała na zaprezentowaniu przez drużyny swojej szkoły oraz bezpiecznego hasła. Suma punktacji wszystkich konkurencji dawała wynik końcowy.

Dzieci wraz z opiekunami włożyły dużo pracy w przygotowania. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa z Bukowiny w składzie Andżelika Hałaś, Amelia Maciocha i Julia Karczmarczyk z opiekunem Martą Kurko. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju, trzecie Szkoła Podstawowa w Teodorówce.

Nad przebiegiem konkursu czuwali asp. szt. Adam Granda i sierż. szt. Waldemar Buczek z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii biłgorajskiej komendy. Na zakończenie konkursu naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Biłgoraju nadkom. Wojciech Bobko pogratulował dzieciom i opiekunom oraz wspólnie z komisją wręczył uczestnikom dyplomy, medale, puchary i nagrody. Dzięki wspaniałomyślności sponsorów wszystkie dzieci za udział w konkursie otrzymały atrakcyjne i wartościowe nagrody. Niemałą radość sprawiła dzieciom Restauracja „Sitarska”, która dla wszystkich dzieci i ich opiekunów oraz komisji przygotowała gorący poczęstunek w postaci pizzy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Z całego serca raz jeszcze dziękujemy komisji, sponsorom i mediom za życzliwość, pomoc oraz wsparcie naszych działań związanych z konkursem.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.