- Reklama -

- Reklama -

Festyn na osiedlu “Sitarska-Kępy” (zdjęcia, filmy)

Występy, gry ruchowe, konkursy z nagrodami, dyskoteka - te i inne atrakcje czekały na gości festynu integracyjnego "Dołącz do nas", który już po raz ósmy odbył się w Biłgoraju.


– Witamy państwa na XVIII Festynie integracyjno-rodzinnym “Dołącz do nas”. Organizatorami dzisiejszej imprezy jest Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym w Biłgoraju oraz Rada Osiedla Sitarska-Kępy – witali zebranych prezes Stowarzyszenia Mirosław Daniłowicz oraz sekretarz Rady Osiedla Maja Paczos. Dziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu.

Impreza składała się z trzech części. Pierwsza to część artystyczna, w której można było zobaczyć występy małych wykonawców. Druga część to konkurencje sportowe, za uczestnictwo w których wszystkie dzieci dostały nagrody i upominki. Po części sportowej odbyło się wręczenie nagród, w którym do wygrania był rower, ufundowany przez burmistrza miasta Biłgoraj Janusza Rosłana. I ostatnia trzecią częścią spotkania była zabawa taneczna, którą poprowadził Robert Paczos.

Podczas festynu można było skorzystać z przejażdżek konnych dzięki państwu Kulińskim ze Stadniny koni w Budziarzach, kiermaszu ciast, które przygotowały mamy ze stowarzyszenia, oraz z malowania twarzy, dmuchanych zjeżdżalni i wielu innych atrakcji. Dochód z festynu przeznaczony był na funkcjonowanie świetlicy rehabilitacyjno-terapeutycznej, prowadzonej przez Stowarzyszenie, oraz na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia.

Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju przygotował stoisko sensoryczye, gdzie wszystkie dzieci mogły pokonywać tory przeszkód oraz dotykać różności sensorycznych. Z tej samej szkoły również przybył pies terapeuta, który wabi się Tali. Pies ten na co dzień wykorzystywany jest w terapii dzieci niepełnosprawnych w Zespole Szkół Specjalnych.

- Reklama -


Po placu spacerowały też maskotki: Kubuś Puchatek, maskotka NOWej Gazety Biłgorajskiej, Mrówka ze sklepu budowlanego PSB Mrówka Biłgoraj, Miś Tedy Eddy ze Szkoły Językowej Filolog w Biłgoraju i Łabędź z Ośrodka Sportu i Rekreacji. Maskotki chętnie pozowały do zdjęć i przytulały uczestników festynu.

Na scenie zaprezentowali się mali artyści z Akademii Przedszkolaka Integracyjnego Przedszkola Językowego w Biłgoraju, Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Biłgoraju, dzieci z Przedszkola Integracyjnego Bambini.

Zebrani mogli także posłuchać występów wokalnych Zuzanny Popik i Martyny Koman oraz uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej Maestro, którą prowadzą Jolanta i Mirosław Kurzyńscy.

Podczas festynu pięknie prezentowali się wolontariusze z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Atrakcji było bardzo dużo, a każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.