Moto Tech

- Reklama -

Festiwal talentów literackich w LO im. ONZ w Biłgoraju

W dniach 8 i 9 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju utalentowani uczniowie z gimnazjów naszego powiatu mieli okazję zaprezentować swoje wyjątkowe umiejętności literackie i recytatorskie.

8 marca odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego „Moje najpiękniejsze święta we wspomnieniach lub marzeniach”.

Konkurs na wiersz lub opowiadanie o tematyce świątecznej zorganizowany został po raz pierwszy. Miał na celu rozbudzanie talentów literackich młodzieży i utrwalanie polskich tradycji świąteczno-noworocznych, jak również uwrażliwianie na piękno języka polskiego. Do konkursu przystąpiło 17 uczestników z naszego powiatu, a jury w składzie: pani Halina Ewa Olszewska, pani Dorota Dorosz i pani Agnieszka Jamroz postanowiło nagrodzić i wyróżnić uczniów:

W kategorii poezja:

I miejsce Julia Kaczor z Miejskiego Zespołu Szkół w Biłgoraju, opiekun: pani Beata Kulik;

wyróżnienie Alicja Bogdanowicz z Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie, opiekun: pani Anna Belczarz;

wyróżnienie Diana Sobań z Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie, opiekun: pani Anna Belczarz;

wyróżnienie Katarzyna Szeptuch z Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie, opiekun: pani Anna Belczarz.

W kategorii proza:

I miejsce Wiktoria Miklińska z Miejskiego Zespołu Szkół w Biłgoraju, opiekun: pani Beata Kulik;

II miejsce Diana Dziduch z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, opiekun: pani Barbara Łagód;

III miejsce Karolina Gawda z Zespołu Szkół w Goraju, opiekun: pani Marta Wykrętek.

Przewodnicząca komisji konkursowej – pani Halina Ewa Olszewska pogratulowała wszystkim autorom prac, podkreśliła wysoki poziom nagrodzonych utworów i zachęcała młodzież do publikowania własnej twórczości.

Uroczystość uświetnił montaż poetycko-muzyczny przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego „Na skrzydłach miłości”, zawierający piękne polskie wiersze i piosenki o miłości. W bogatym i różnorodnym programie artystycznym przygotowanym przez Koło Przyjaciół Biblioteki utalentowana młodzież zaprezentowała znane i lubiane utwory liryczne oraz muzyczne. Piękne tło dla występujących na scenie artystów stanowiła wiosenna dekoracja.

- Reklama -

9 marca 2016 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski „Słowem malowane”. Konkurs adresowany był do młodzieży gimnazjalnej powiatu biłgorajskiego, a uczestnicy zaprezentowali wybrane teksty z literatury współczesnej. Konkursowe zmagania ocenione zostały przez jury, w którym w tym roku zasiedli sami twórcy, poeci z naszego regionu – panie: Halina Ewa Olszewska i Ewa Bordzań oraz pan Piotr Kupczak. Uczniowie i ich opiekunowie poza zapoznaniem się z oceną swoich prezentacji mieli możliwość wysłuchania refleksji dotyczących wartości słowa poetyckiego, a także warsztatu pracy z tekstem literackim, którymi podsumował pracę młodzieży i jury pan Piotr Kupczak.

Spośród dwudziestu uczestników za dobór repertuaru, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny jury doceniło trzynaście osób, przyznając nagrody równorzędne:

I miejsce: Anna Skubis – Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju, opiekun: pani Agnieszka Jamroz i Aleksandra Rybak – Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju, opiekun: pani Dorota Dorosz;

II miejsce: Julia Małysza – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie, opiekun: pani Małgorzata Procner i Dominika Książka – Samorządowy Zespół Szkolny w Józefowie, opiekun: pani Marzena Kowalczyk;

III miejsce: Izabela Więcław – Zespół Szkolny w Goraju, opiekun: pani Marta Wykrętek i

Radosław Rafał Żerebiec – Gimnazjum nr 1 św. Jadwigi Królowej, opiekun: pani Zofia Okoń;

wyróżnienie: Karolina Kaczor – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy, opiekun: pani Renata Kurkowska-Sikora,

Nela Fusiarz – Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju, opiekun: pani Anna Furmanek,

Gabriela Maciocha – Gimnazjum nr 1 św. Jadwigi Królowej, opiekun: pani Zofia Okoń,

Wiktoria Miklińska – Gimnazjum nr 3 w Biłgoraju – opiekun: pani Beata Kulik,

Daria Puchalik – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy, opiekun: pani Renata Kurkowska-Sikora,

Maciej Skromak – Gimnazjum nr 3 w Biłgoraju – opiekun: pani Beata Kulik i

Weronika Wolanin – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie, opiekun: pani Małgorzata Procner.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe zakupione dzięki pomocy m. in. Uczniowskiego Funduszu Oświaty przy LO im. ONZ, a także nagrody rzeczowe. Jury i organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnych edycjach konkursów powiatowych.

 

ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.