- Reklama -

Festiwal Singera ponownie zawita do Biłgoraja

Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN" już po raz ósmy organizuje artystyczno-edukacyjną podróż znaną pod nazwą Festiwal Śladami Singera.

 Jak poprzednio przewodnikiem po magicznym świecie dawnych sztetł Lubelszczyzny będzie najbardziej znana z postaci Singerowskich – Jasza Mazur, główny bohater „Sztukmistrza z Lublina”. Wraz z zaprzyjaźnionymi artystami z Polski, Izraela, Chorwacji, Czech, Włoch i Martyniki odwiedzą aż 12 miast i miasteczek (Chełm, Piaski, Szczebrzeszyn, Krasnobród, Józefów, Biłgoraj, Tyszowce, Janów Lubelski, Bychawę, Kraśnik, Kock i Lublin).
W każdym z odwiedzanych miejsc artyści zaprezentują wyjątkowe widowiska, literacko-muzyczne spektakle plenerowe łączące szereg dyscyplin jak cyrk, akrobację, fire show, teatr i muzykę. Zaplanowano miejską grę Quest, przybliżającą mieszkańcom ważne miejsca. Oprócz tego odbędzie się spektakl izraelskiego aktora oparty na opowiadaniu Singera „Gimpel głupek” oraz film dokumentalny Sławomira Grunberga „Karski i władcy ludzkości”. Drugiego dnia poza spotkaniem z artystami, podczas którego zaprezentują oni swoje umiejętności, odbędzie się także widowisko z muzyką na żywo „Przyjaciele Sztukmistrza” z elementami fire-show oraz tradycyjnym happeningiem „Ulica Singera”.
W Józefowie artyści będą gościć w dniach 20 i 21 lipca, a w Biłgoraju w dniach 21 i 22 lipca.

- Reklama -

Wystąpią:

Alicja Sobstyl – absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie śpiewu solowego. Bracia Brwi – Artur Perskawiec i Mateusz Kownacki, duet żonglerski. Damian Dudkiewicz – mim, aktor, kulturoznawca, występował w Polsce z Teatrem Pantomimy Henryka Tomaszewskiego, a od 2008 r. na deskach londyńskich scen m.in. w English National Opera. Daniel Arbaczewski – aktor, reżyser, pedagog, instruktor teatralny, menedżer kultury. Absolwent Wrocławskiej PWST Wydziału Lalkarskiego. Marko Kalc – mistrz hula hoop, aktor, clown i muzyk z Chorwacji. Howard Rypp – aktor, reżyser, założyciel i dyrektor działającego w Tel Awiwie (Izrael) Teatru „Nephesh”. Na festiwalu wcieli się w rolę Gimpla, sympatycznego głupka z opowieści Singera. MD Company – David Milôme i Chantal Thine, duet tancerzy z dalekiej Martyniki, łączący elementy hip hop, afro-contemporary dance i tańca towarzyskiego opowiadają historie bez słów. Maya Full Power – artystka cyrkowa i tancerka z Czech. Jej specjalność to: tribal dance, belly dance, fusion, a ostatnio burlesque. Raffaele Riggio – linoskoczek, akrobata, tancerz pochodzący z Palermo (Włochy). Michał Schab – skrzypek amator, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Mateusz „Roger” Strzempa – student dwóch kierunków na Wydziale Artystycznym UMCS. Jego specjalność top jazz a instrumenty to fortepian i akordeon.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.