- Reklama -

- Reklama -

Festiwal Pieśni Maryjnej

W niedzielę 4 sierpnia odbył się już XXIV Festiwal Pieśni Maryjnej Górecko-Dąbrowa 2019. Konkurs połączony był z festynem rodzinnym.

Modlitwę poprzez śpiew zaprezentowało ponad 30 różnych zespołów na Polanie Dąbrowa w Aleksandrowie. Na Festiwalu połączonym z piknikiem rodzinnym można było spotkać nie tylko śpiewających wokalistów. Każdy mógł wziąć udział w indiańskich konkursach, kupić los w loterii fantowej lub odwiedzić stoisko żołnierzy WOT i policji. Można było również spróbować lokalnych potraw oraz wspólnie pobawić się przy muzyce zespołu VOX.

Podczas wydarzenia zostały wręczone odznaki honorowe: Zasłużony dla Kultury Polskiej dla Ludowego Zespołu Śpiewaczego Aleksandrowiacy z okazji jubileuszu 45 lecia działalności. Dekoracji dokonała dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Agata Grula. Uhonorowane zostały następujące osoby:

Janina Bielak

Janina Brodziak

Marianna Bździuch

Helena Koszarna

Józefa Nizio

Maria Pierzchała

Teresa Puźniak 

Teresa Przytuła

Jan Różański

Jadwiga Sędłak

Regina Surmacz 

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek nadał okolicznościowy dyplom uznania z medalem dla Ludowego Zespołu Śpiewaczego Aleksandrowiacy z okazji jubileuszu działalności.

- Reklama -

– Celem festiwalu jest propagowanie kultu maryjnego. Chcemy również zachęcić do tego, aby propagować pieśni maryjne, które są mniej znane, może już zapomniane albo zupełnie nowe. To jest też okazja do tego, aby się spotkać, wspólnie się bawić, aby wspólnie spędzać czas – mówi ks. Jarosław Kędra, proboszcz parafii w Górecku Kościelnym. – Za rok mamy XXV festiwal, więc chcemy go przeżyć jako jubileusz. Mamy w planach zaangażować jeszcze więcej różnych środków, możliwości, aby dotrzeć do jak największej liczby osób, abyśmy mogli świętować piękny jubileusz – dodaje organizator.

 

Wyniki

Kategoria zespoły z akompaniamentem:

Złoty różaniec – Chór „Sitanianie” z Sitańca

Srebrny różaniec – Zespół Folkowy „Wójtowianie” z Krasnobrodu

Bursztynowy różaniec – Zespół Wokalny „Pasja” z Lubyczy Królewskiej

Wyróżnienia: Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy „Wesołe Gosposie z Kolonii Sitaniec”, Zespół Śpiewaczy „Czerwone Korale” z Zawady i Zespół „Grabowiczanki” z Grabowicy

Kategoria zespoły a capella:

Złoty różaniec – Zespół „Kocudzanki” z Kocudzy

Srebrny różaniec – Chór Kameralny „Lucus” z Łukowej

Bursztynowy różaniec – Zespół „Olszanka” z Woli Łosinieckiej

Wyróżnienia: Grupa Wokalna „Akord”” z Radecznicy i Chór „Stanislaus” z parafii w Górecku Kościelnym

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.