- Reklama -

- Reklama -

VII Festiwal Kultur rozpoczęty

W piątkowy wieczór 7 sierpnia barwnym korowodem zespołów rozpoczęto już siódmą edycję Festiwalu Kultur. Na letniej scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury wystąpił lokalny zespół "Pokolenia" oraz zagraniczni goście ze Słowacji i Chorwacji. Zatańczyli i zaśpiewali również beskidzcy górale.

Galeria fotografii (260 zdjęć) 

W pierwszym dniu Festiwalu Kultur na biłgorajskiej scenie podziwiać można było tańce w wykonaniu Chorwatów, Słowaków, górali beskidzkich oraz dobrze znanej miejscowej publiczności grupy „Pokolenia”.

O 19.30 nastąpiło oficjalne otwarcie festiwalu, po czym gospodarze i goście w koncercie Grupy Folklorystycznej „Pokolenia” z udziałem zespołów KUD „Branislav Nusic” z Borowo (Chorwacja), „Źeleziar” z Koszic (Słowacja) i górali beskidzkich bawili publiczność do późnych godzin nocnych.

Po raz siódmy uczestniczymy w szczególnym festiwalu, podczas którego przypominamy, że Biłgoraj był i jest miastem wielokulturowym, że żyli tutaj ludzie o różnych wyznaniach, różnej narodowości i w niczym im to nie przeszkadzało. Również dzisiaj Biłgoraj to ludzie otwarci i tolerancyjni – podkreślał podczas oficjalnego otwarcia burmistrz miasta Janusz Rosłan. 

- Reklama -

 Polacy, Słowacy czy Chorwaci, mamy podobne języki. Są rzeczy, które nas łączą, ale są też rzeczy, które nas różnią w sposób szczególny, np. kultura, która dla nas jest ciekawa i inspirująca i stąd taki festiwal. Pokazuje on, iż mimo tego że mieszkamy w różnych krajach, to jednak wszyscy jesteśmy ludźmi, którzy na kulturę zwracają szczególną uwagę i sprawia nam przyjemność śpiew, muzyka i taniec – mówił Stanisław Kowalczyk, dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury. 

W kolejnych dniach (7 i 8 sierpnia) na scenie BCK pojawią się także artyści Teatru Żydowskiego w Warszawie, Paulina Talarska znana z występu w X-Factorze oraz Karolina Lizer, która wystąpi w tegorocznych Debiutach w Opolu, a także biłgorajski zespół Bonum Voces. Festiwalowi towarzyszyć będzie Jarmark sitarski, na którym będą m.in.: oryginalne chleby z Litwy, lokalne sery wędzone, świeżonka, darmowa degustacja wędlin, rumsztyk, dipsandwich, szarpana wieprzowina, oleje, octy, akcesoria drewniane oraz zabawki i słodkości dla dzieci. Wszystko to czeka na mieszkańców w sobotę oraz niedzielę przy letniej scenie BCK.

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.