- Reklama -

- Reklama -

Festiwal jedzie do Józefowa

Wolontariusze z różnych krajów świata, uczestniczący w Festiwalu "Śladami Singera", kończą pierwszy tydzień tegorocznej podróży. Na szlaku są od czwartku, a w najbliższą niedzielę przyjadą do Józefowa.

- Reklama -

Do tej pory artyści z Polski, Argentyny, Chile, Czech, Grecji i Izraela odwiedzili już Bychawę, Kraśnik, Lubartów, Piaski i Kock. We wtorek 19 i środę 20 lipca są w Łęcznej, skąd tego samego dnia przeniosą się do Janowa Lubelskiego, a potem odwiedzą jeszcze Szczebrzeszyn, Stary Dzików i Biłgoraj. Oficjalna inauguracja festiwalu na rynku w Józefowie odbędzie się w niedzielę 24 lipca.

W programie na tegoroczną podróż są m.in.: wydarzenia filmowe, teatralne, cyrkowe, taniec, muzyka na żywo, beatbox i fire show. Publiczności zaprezentują się: akrobatka Aleksandra Klimasz Vasquez, aktor, żongler, reżyser i nauczyciel sztuki cyrkowej Fabian Vasquez, wokalistka i aktorka Lena Witkowska, beatboxer Tiny Beat z Czech, klaun i cyrkowiec Gilad Shabtay z Izraela, akrobatka Paula Passaro z Argentyny, pianista, akordeonista, kompozytor i aranżer Mateusz Roger Strzempa, piłkarski freestyler Michał Rycaj, twórca teatralny Arkadiusz Ziętek oraz Witold Dąbrowski – animator kultury, aktor, storyteller i zastępca dyrektora Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”.

To właśnie ośrodek jest organizatorem i pomysłodawcą 12. Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera” dla którego inspiracją jest twórczość laureata Literackiej Nagrody Nobla – Icchaka Baszewisa Singera oraz lokalna historia.

Wszystkie spotkania, widowiska i pokazy są otwarte dla widzów.

Z Józefowa w poniedziałek 25 lipca międzynarodowa grupa artystyczna przeniesie się do Goraja, potem jeszcze odwiedzi Krasnobród, by zakończyć tegoroczną wyprawę 28 lipca w Lublinie.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.