- Reklama -

Ferie ze Stowarzyszeniem „Przedmieście”

Zajęcia odbywały się w drugim tygodniu ferii, tzn. od 23 do 27 stycznia, codziennie od godziny 10.00 do 13.00. Oprócz dobrej zabawy dzieci nauczyły się wielu pożytecznych rzeczy, np. udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Było to bardzo ciekawe nie tylko dla dzieci, ale także dla młodych mam.

Codziennie organizowano inne zajęcia. Zawsze były one bardzo ciekawe i urozmaicone, a były to:  zajęcia sportowe, konkursy, zajęcia plastyczne, zagadki, łamigłówki, zabawy ruchowe i inne. Największą atrakcją był bal karnawałowy, na który wcześniej dzieci wykonały maski karnawałowe. Dzieci, które nie miały ochoty na udział w zajęciach zorganizowanych mogły zagrać w bilarda, piłkarzyki, tenis stołowy lub inne gry planszowe czy świetlicowe.

- Reklama -

Zajęcia zorganizowane prowadziły panie nauczycielki z PSP, przy pomocy pań ze stowarzyszenia, które dbały o utrzymanie porządku i codziennie przygotowywały poczęstunek dla dzieci.

Jak opisują organizatorzy ferii, w tym roku przychodziło do świetlicy bardzo dużo dzieci w wieku szkolnym, a rodzice przyprowadzali też dzieci młodsze, które również dobrze się bawiły. Każdego dnia uczestnicy zajęć otrzymywali drobne upominki.

Ferie zorganizowano ze środków publicznych, zgodnie z umową na realizację zadania publicznego pn. „Zajęcia świetlicowe dla mieszkańców w różnym wieku”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.