- Reklama -

Ferie z „Przedmieściem”

Pierwszym zadaniem realizowanym w tym roku był tydzień ferii dla dzieci zorganizowany wspólnie z PSP w Potoku Górnym. Zajęcia odbywały się w drugim tygodniu ferii. Dzieci nie nudziły się, bo codziennie odbywały się zajęcia zorganizowane przez nauczycieli. Kto nie chciał brać w nich udziału, mógł grać w piłkarzyki, bilarda, tenis stołowy, gry planszowe itp. Maluchy kolorowały obrazki, układały puzzle lub bawiły się. 
Większość dzieci jednak brała udział w zajęciach zorganizowanych, bo były ciekawe. W poniedziałek dzieci pracowały w grupach, wykonywały dowolnymi technikami plakaty o zimie. We wtorek były rozgrywki i konkurencje sportowe. W środę dzieci wykonały maski karnawałowe i brały udział w zabawie karnawałowej. W czwartek wspólnie oglądały bajki, a potem odbył się konkurs drużynowy "Czy uważnie oglądaliśmy bajkę?" Dzieci podzielone zostały na 3 drużyny, które rywalizowały ze sobą, losując pytania. Było sporo emocji, ale przegranych nie było. W ostatnim dniu było dużo czasu na zabawy dowolne, ale były też zagadki, łamigłówki, krzyżówki itp. 
Codziennie panie ze stowarzyszenia przygotowywały dla dzieci poczęstunek, a na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. – Wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tych ferii, bardzo dziękujemy – mówią organizatorzy zajęć. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.