- Reklama -

Ferie z kulturą 2020

Zwykło mówić się „ferie zimowe”, gdyż są dwutygodniową przerwą od zajęć edukacyjnych, która przypada de facto w zimie. Tego roku trudno dopatrzeć się białego puchu, który stanowi główną atrakcję dla dzieci podczas ferii. Wobec tego faktu, Tarnogrodzki Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci mnóstwo zabaw i atrakcji, do których wcale nie jest potrzebny śnieg!

Na pierwszy tydzień przerwy zimowej Tarnogrodzki Ośrodek Kultury zorganizował dla najmłodszych program różnorodnych zajęć. Z całą pewnością każdy znalazł coś dla siebie, ponieważ były zarówno zajęcia taneczne, teatralne jak i plastyczne. Zaś dla miłośników kina dla najmłodszych przewidziano projekcje filmów animowanych.

Cykl zajęć i warsztatów dla dzieci odbył się w dniach 13-17 stycznia 2020 roku małej sali gimnastycznej byłego gimnazjum w Tarnogrodzie.

W pierwszy dzień ferii odbyły się zajęcia taneczne prowadzone przez Małgorzatę Zając. Nagrodą po fizycznym wysiłku była projekcja filmu animowanego.

We wtorek miały miejsce zabawy teatralne i aktorskie, które prowadziła Monika Komosa. Dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami aktorskimi, kierując się bogactwem swojej wyobraźni i wykonując zadania aktorskie indywidualnie bądź w grupach. Na koniec zajęć dzieci ponownie mogły obejrzeć specjalnie dla nich wyświetlony film animowany.

- Reklama -

W środę do byłego Ekonomika przybył Teatr MASKA z Krakowa ze spektaklem „Prastara Książnica-Skarb i Tajemnica – Bo mądrość tkwi nie tylko w Wi-Fi”. Głównym motywem przedstawienia było odnalezienie się na zaginionej wyspie w towarzystwie piratki Kiry. Stawiano dzieciom pytania czy w takim miejscu można żyć bez dostępu do Internetu, w jaki sposób rozpalić ognisko lub jak rozbić obóz? Z pomocą udzielenia odpowiedzi na zagadkowe pytania przybył Tygrys – kolejna postać spektaklu. Zabiera on ze sobą piratkę Kirę do wyspowego szamana, który pokazuje dzieciom do rozwiązania rebus. Na papirusie widnieje napis Książnica, a to z kolei kolejna zagadka: czym jest i przede wszystkim gdzie jest ukryty skarb na wyspie. Na te i inne pytania odpowiedzieli sami aktorzy spektaklu, którzy przyjechali z krakowskiego teatru. Na domiar tak wielkiej atrakcji, jaką było zaznajomienie się z Prastarą Książnicą-Skarbem były także zajęcia plastyczne, które poprowadziła dla dzieci Magdalena Grabińska-Serek.

Następny dzień ferii, najmłodsi oddali się ponownie tanecznym krokom pod okiem Małgorzaty Zając, zaś wytchnieniem po tańcach było obejrzenie filmu. Uwieńczeniem pierwszego tygodnia ferii TOK z kulturą 2020 były zajęcia zarówno plastyczne, jak i aktorskie, które dały dzieciom wiele satysfakcji i radości.

J.P.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.