Automax

Ferie w Bibliotece w Soli

Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli w tym roku również nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach. Specjalnie dla nich na okres zimowego odpoczynku, przygotowała różnorodne zajęcia. W programie znalazły się gry, zabawy, pogadanki, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, wyjazdy, dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska komputerowe i gry planszowe. 11 Solska Drużyna Harcerek Mane Caeli-Poranne Niebo przyszła z nieocenioną pomocą przygotowując dla dzieci szereg zabaw i konkursów sprawnościowych.

Pierwsze spotkanie jak zwykle rozpoczęliśmy od pogadanki na temat  bezpieczeństwa podczas zajęć i  wyjazdów. Na jednym ze spotkań był pokaz nowoczesnych samochodów strażackich. Naczelnik OSP w Soli Jan Małysza pokazał dzieciom wyposażenie samochodów i wyjaśnił do czego służą poszczególne sprzęty znajdujące się w wozie strażackim. Dzieci dowiedziały się że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również wyjeżdżają do wypadków drogowych i pomagają ludziom przy powodziach i innych niebezpiecznych sytuacjach życiowych. Niezapomnianą frajdą dla dzieci była przejażdżka samochodem strażackim. Podczas jednych zajęć została przeprowadzona pogadanka ph. „Nałogom mówię –NIE”,  na temat niebezpiecznych substancji uzależniających i ich zgubnych skutków. Na zakończenie zajęć dzieci  wykonały rysunki tematycznie związane z pogadanką i wypełniły ankiety  dotyczące nałogów. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich  Biłgorajskiej Komendy Policji i wydziału biłgorajskiej drogówki, przeprowadzili interesującą prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w  domu, w drodze do szkoły i na podwórku oraz zwrócili uwagę  na elementy odblaskowe, które niejednokrotnie ratują życie. Został również omówiony bardzo niebezpieczny problem cyberprzestrzeni jako zagrożenie dla człowieka XXI wieku.

Nie zabrakło zajęć plastycznych na których były wykonywane kartki walentynkowe i kwiaty z bibuły. Warsztaty prowadziła członkini Stowarzyszenia Razem  Łatwiej w Zakątku Ziemi Biłgorajskie w Soli Irena Surmanowicz.  Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników ferii były wyjazdy do ZOO w Zamościu i do BCK w Biłgoraju na seans filmowy. Na zakończenie ferii odbyła się integracyjna zabawa karnawałowa, na którą przyjechali czytelnicy z biblioteki w Hedwiżynie.

Nad całością zabawy karnawałowej czuwały solskie harcerki, które to przygotowały różnorodne konkursy i zabawy, z nauką podstawowych kroków tańca jak również nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania piosenek. Na zakończenie odbył się wspólny poczęstunek.  Codzienne na dzieci czekała ciepła herbata i słodka bułeczka. Choć czas spędzony w bibliotece upłynął bardzo szybko, to był  to jednak czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze. Na takie atrakcje podczas ferii zimowych czytelnicy biblioteki mogli liczyć dzięki współpracy i  dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy  Urzędzie Gminy w  Biłgoraj. Sponsorem  była  Ochotnicza Straż Pożarna w Soli i Pizzeria Safari w Soli. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za okazane wsparcie i pomoc przy organizacji zajęć podczas ferii zimowych a wszystkim dzieciom za uczestnictwo. Szczególne podziękowanie składamy 11 Solskiej Drużynie Harcerek  Mane Caeli-Poranne Niebo za wspólną zabawę. Zapraszamy za rok.      

Zofia Nizio         

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.