Automax

Ferie pełne wrażeń

Ferie zimowe w Świetlicy Środowiskowej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Potoku Górnym już za nami. To były dwa pełne wrażeń tygodnie. Dzieci i młodzież z całej gminy uczestniczyły w wielu zajęciach rozwijających ich umiejętności między innymi sportowe i artystyczne. Na każdy dzień tygodnia zaplanowano inne atrakcje, aby każdy z małych mieszkańców gminy znalazł coś dla siebie.

Ferie w GOK-u rozpoczęły się spotkaniem z policjantem, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa na drogach. Kolejny dzień to zajęcia z języka angielskiego, które były prowadzone przez lektora. Tego dnia dzieci przedstawiły miniteatrzyk w języku angielskim. Zorganizowano spotkanie z terapeutą, który mówił o agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży. Był też aerobik przy muzyce. Jak co roku nie zabrakło przedstawienia. W tym roku aktorzy zaprezentowali małej widowni bajkę "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Każdego dnia dzieci brały udział w różnych konkursach i rywalizacjach. Były rzuty do celu, kręcenie hula-hop, gry w bilarda i tenisa. Dzieci grały w gry stolikowe i wzięły udział w konkursie plastycznym "Autoportret". Nie lada frajdą było ognisko, przy którym dzieci piekły kiełbaski.

Drugi tydzień ferii to kolejne atrakcje. Dzieci układały bajkowe puzzle, rozwiązywały zagadki, krzyżówki i rebusy. Zorganizowano też konkurs plastyczny na "Najpiękniejsze zimowe krajobrazy" i "Serduszkowe życzenia walentynkowe", i konkurs literacki "Co to za bohater".

Ferie zimowe dobiegły końca. Nadszedł czas powrotu do szkoły. Z pewnością dzieci, które wzięły czynny udział w zajęciach zaproponowanych przez potocki GOK, są zadowolone z mile spędzonego czasu. Organizatorem ferii był Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Potoku Górnym.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.