- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ferie na półmetku

Ferie zimowe 2016 na Lubelszczyźnie są na półmetku. Policjanci w ramach działań prowadzą kontrole kierowców. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość i uprawnienia kierujących. Kontrolują też prędkość i stan techniczny samochodów. Szczególną kontrolą objęci są kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież.

Przez pierwszy tydzień ferii policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili kontrole ponad 20 autokarów. W jednym przypadku za zły stan techniczny zatrzymany został dowód rejestracyjny. Dzisiaj rano w związku z II turą wyjazdów na zimowiska przeprowadziliśmy kontrolę jednego autokaru na parkingu przy al Warszawskiej. Stan techniczny , dokumenty oraz trzeźwość kierowcy nie budziły żadnych zastrzeżeń.

- Reklama -

Policja przypomina:
Przed wyjazdem można skontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego i umówić na sprawdzenie autokaru. Policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdu, szczególnie układy hamulcowe, układ kierowniczy, prawidłowe ogumienie, oświetlenie, oznakowanie oraz wyposażenie, w tym w urządzenia rejestrujące prędkość. Zwracamy uwagę na sprawność psychofizyczną kierowcy, jego uprawnienia oraz trzeźwość.

Warto dodać, że za pomocą strony internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl każdy może sprawdzić pojazd, którym dziecko wyruszy w podróż.

R.L.R

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.