- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Farba blond – zasady poprawnej koloryzacji

Farbowanie włosów w domowym zaciszu to popularna i skuteczna alternatywa dla wizyty w profesjonalnym salonie fryzjerskim – dzięki temu możemy znacznie zaoszczędzić czas i pieniądze. Żeby jednak wybrany kolor dobrze się prezentował, warto pamiętać o tym, że koloryzacja wymaga pewnej ostrożności oraz oczywiście wcześniejszego przygotowania. Nawet najładniejsza farba blond nie pozwoli na uzyskanie wymarzonego efektu, jeśli nie będziemy się trzymać kilku prostych reguł.

Jak przygotować się do domowej koloryzacji?

Farba blond to świetny sposób zarówno na ukrycie siwych włosów, jak i na uzyskanie naturalnego efektu współgrającego z typem urody. Wszystko dlatego, że różnorodność dostępnych odcieni pozwala na dopasowanie wariantu do oczekiwań – szczególnie popularne są blondy popielate, ale także miodowe, które wyglądają tak, jakby włosy były naturalnie muśnięte słońcem.

Znalezienie odpowiedniego produktu do farbowania to jednak dopiero połowa sukcesu. Poza oczywiście farbą blond powinniśmy także posiadać szereg innych akcesoriów, bez których nie obejdziemy się w trakcie koloryzacji. Co ważne: wszystkie poszczególne narzędzia warto mieć w zasięgu ręki. W chwili, kiedy przygotujemy już mieszankę, nie będzie czasu na szukanie potrzebnych rzeczy.

Farbowanie w domowych warunkach nie obejdzie się bez:

- Reklama -

  • miseczki, najlepiej metalowej – to właśnie w niej wymieszamy krem koloryzujący z mleczkiem utleniającym;
  • pędzelka – za jego pomocą będziemy mogli nanieść farbę na włosy;
  • rękawiczek – ochronią nasze dłonie przed bezpośrednim kontaktem z produktem;
  • spinek – pozwolą na upinanie poszczególnych kosmyków;
  • wazeliny lub tłustego kremu – jeśli zabezpieczymy nim skórę na linii włosów, z łatwością zmyjemy farbę, jeśli się ubrudzimy;
  • starych ubrań i ręcznika – by nie przejmować się, jeśli odrobina farby spadnie na odzież (powstałe plamy są zwykle niemożliwe do usunięcia w praniu);
  • grzebienia.

O czym pamiętać, farbując włosy w domu?

Najważniejszą kwestią jest to, by bezwzględnie trzymać się instrukcji dołączonej do opakowania z farbą – a już szczególnie należy ściśle przestrzegać czasu, przez który producent zaleca trzymanie mieszanki na włosach. Zmywając ją zbyt wcześnie, możemy nie osiągnąć pożądanego efektu, z kolei jeśli zbyt długo będziemy się wstrzymywać z umyciem włosów, to ryzykujemy, że zostaną one poważnie uszkodzone. Należy także pamiętać o tym, by farbę nałożyć najpierw na odrosty, jeśli takowe posiadamy, ponieważ kolor będzie potrzebował więcej czasu, żeby w nie wniknąć.

Podczas samodzielnego farbowania włosów koniecznie należy dzielić je na sekcje. W ten sposób zyskamy bezwzględną pewność, że mieszanka trafiła na każdy kosmyk z osobna, co z kolei sprawi, że kolor będzie jednolity we wszystkich miejscach. Ponadto tuż po koloryzacji i zmyciu farby warto nałożyć odżywkę. Każde farbowanie, nawet przy użyciu produktów pozbawionych amoniaku, to poważna ingerencja w strukturę włosa. Sprawdzona pielęgnacja to niezawodny sposób na to, by przywrócić fryzurę do poprzedniej kondycji i zarazem utrzymać nowy odcień na dłużej.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.