Mulawa góra do 05.04.2024

Porażka Gromu

W dziewiętnastej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec wysoko, bo aż 6:0 przegrał z faworytem do awansu Świdniczanką Świdnik. Jest to najwyższa porażka Gromu w dotychcza bsowych występach na tym szczeblu rozgrywkowym.

Od pierwszego gwizdka sędziego Świdniczanka starała się zdominować zespół z Różańca. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, a po nielicznych stratach natychmiast starali się ją odzyskać. Z upływem czasu przewaga zespołu prowadzonego przez trenera Łukasza Gieresza nie była już tak znacząca, ale w 16. minucie Kamil Sikora otworzył wynik spotkania. Pozyskany zimą młodzieżowiec odebrał piłkę Dawidowi Piganowi, wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem przy słupku pokonał Wojciecha Markowicza. Przed przerwą Świdniczanka miała jeszcze okazje do podwyższenia prowadzenia, ale nie były one tak klarowne i piłkarze ich nie wykorzystali. Po stronie Gromu jedynym zagrożeniem były strzały Jakuba Paćkowskiego z okolic linii pola karnego oraz Volodymyra Halycha ze zdecydowanie większej odległości od bramki. Po 45 minutach gry było 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki na 2:0, której autorem był Hubert Kotowicz. Po tej sytuacji na kilkanaście minut Grom przejął inicjatywę i w tym czasie trzykrotnie zagroził bramce strzeżonej przez Kacpra Kowalczyka. Ładne strzały zza pola karnego oddali Dawid Pigan i Kamil Kaproń, a po rzucie rożnym celnie z głowy uderzył Jacek Podolak. We wszystkich tych sytuacjach górą był golkiper zespołu ze Świdnika. W 64. minucie Świdniczanka wykorzystała kolejną stratę Gromu w środku pola, a na listę strzelców wpisał się Jakub Cielebąk. Od tego momentu gra zespołu z Różańca wyglądała bardzo źle, a rozpędzona Świdniczanka to wykorzystała. W 69. minucie Sebastian Plesz odebrał piłkę Wojciechowi Markowiczowi i wtoczył ją do pustej bramki, a w ostatnich minutach meczu bramki zdobyli jeszcze Piotr Pacek oraz Bartłomiej Greniuk.

Świdniczanka Świdnik – Grom Różaniec 6:0

Bramki: Kamil Sikora (16′), Hubert Kotowicz (48′), Jakub Cielebąk (64′), Sebastian Plesz (69′), Piotr Pacek (84′), Bartłomiej Greniuk (85′).

Żółte kartki: Kamil Kaproń

Zmiany: 46′ Kacper Działo za Jakuba Paćkowskiego, 65′ Mikołaj Kula za Arka Kwiatkowskiego, 67′ Piotr Misiąg za Kamila Kapronia, 74′ Wojciech Lis za Konrada Puchacza, 78’Grzegorz Działo za Dawida Pigana.