- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Próbna ewakuacja dzieci w Księżpolu

82 harcerzy z okolic Międzyrzeca Podlaskiego, Włodawy i Hrubieszowa przebywa na obozie harcerskim w Księżpolu. Aby każdy z nich wiedział, jak się zachować podczas zagrożenia, strażacy z OSP Księżpol przeprowadzili próbną ewakuację dzieci i młodzieży.

- Reklama -

Harcerze biwakują w budynku Szkoły Podstawowej w Księżpolu, a ich pobyt potrwa do 11 lipca.  Jesteśmy gromadami zrzeszonymi w Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej z Lubelszczyzny, a głównie z okolic Międzyrzeca Podlaskiego, Jastkowa, Włodawy i Hrubieszowa. Uczestnicy obozu to zuchy i harcerze  mówi Ignacy Chocyk, kierownik wypoczynku.  Czas staramy się spędzać aktywnie na powietrzu. Są to gry i zabawy ruchowe. Jest także czas na poznawanie okolicy, a rzeka Tanew i Księżpol bardzo nam się podobają  dodaje.

Każde dziecko podczas wypoczynku powinno także wiedzieć, jak należy się zachować w czasie zagrożenia, dlatego 4 lipca strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Księżpolu przeprowadzili w szkole próbną ewakuację. Był też pokaz ratownictwa medycznego i prezentacja sprzętu.

- Reklama -

Gmina Księżpol staje się coraz bardziej atrakcyjna pod względem turystycznym. Poza spływami kajakami rzeką Tanew rozwija się tu także turystyka rowerowa. Teraz także dzieci i młodzież mają możliwość spędzenia tu wakacji na biwaku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.