- Reklama -

Wystawa pn. „Karol Wojtyła. Narodziny”

Data wydarzenia: 18/05/2020 - 30/06/2020
Godzina wydarzenia: Całodniowe

Lokalizacja: Plac przy Kościele Jana pawła II


PARAFIA ŚW. JANA PAWŁA II W BIŁGORAJU  ORAZ FUNDACJA GAUDIUM ET SPES

MAJĄ ZASZCZYT ZAPROSIĆ NA WERNISAŻ WYSTAWY PN. „KAROL WOJTYŁA. NARODZINY”

z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 18 MAJA 2020 R. O GODZ. 18.00 na placu przy kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego

 

- Reklama -

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 maja 2020 roku o godz. 18:00 na placu przy kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju.  Wystawa potrwa od 18 maja do 30 czerwca 2020 roku. Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” w stulecie urodzin Jana Pawła II

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. 18 maja 2020 r. obchodzimy stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, „człowieka pokoju i nadziei”.

Z tej okazji parafia pw. Św. Jana Pawła II, Fundacja Gaudium et Spes oraz warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało wystawę poświęconą życiu papieża.

Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności – tych z nas, którzy pamiętają Jana Pawła II, oraz tych, którzy urodzili się już po jego śmierci. Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, jego kolejne „narodziny” rozumiane nie tylko jako przyjście na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża. Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.