- Reklama -

Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik

Data wydarzenia: 19/12/2018
Godzina wydarzenia: 17:00

Lokalizacja: Biłgoraj, BCK


Przez niektórych nazywana „spadkobierczynią kolorystów”, gdyż jej prace emanują bogactwem barw a ich głównym tematem jest natura. Ulubionymi motywami artystki są pejzaże i kwiaty. Jak sama przyznaje: Zachwyca mnie barwna łąka, łany zbóż  upstrzone falami maków i chabrów, fioletowe połacie wrzosowisk usianych na piaszczystych zboczach lasów na równi ze śpiewem ptaków czy barw budzącego się poranka.

W swoich pracach stara się zatrzymać piękno nieskażonych zakątków, leśnych ostępów, różnorodności kwiatów. Inspiracje najczęściej czerpie z otaczającej rzeczywistości.

Swoje prace wykonuje w wielu technikach: olejnej, akwareli, pasteli i batiku.

 

 

 

Stafania Wójcik- urodzona w 1961 r. Ukończyła Liceum Plastyczne o profilu konserwacja zabytków. Studia na UMCS w Lublinie. Dyplom obroniła w 1989 r. Od 30 lat pracuje w szkole jako nauczyciel plastyki. Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Swoją wiedzą zdobytą na warsztatach w Domu Służebnym Polskiej Sztuki w Nadrzeczu dzieliła się z innymi i we współpracy z Janowskim Ośrodkiem Kultury organizowała warsztaty dla nauczycieli a także dla uczniów. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. 3-krotnie nagradzana przez burmistrza za pracę społeczną, charytatywną, za pozyskiwanie funduszy unijnych na rzecz dzieci oraz za duży wkład w popularyzację sztuki i kultury w środowisku. Wyróżniona Antkiem Roku 2009, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodą Kuratora, Statuetką na Festiwalu Twórczości. Zdobyła wyróżnienie w Biennale w Zamościu w 2016 r. oraz nagrodę w Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Plastyków w Rzeszowie w 2017 r.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.