- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie z poezją śpiewaną i piosenką autorską

Data wydarzenia: 20/09/2019 - 22/09/2019
Godzina wydarzenia: Całodniowe

Lokalizacja: Biłgoraj


Występy znanych i lubianych artystów- m.in. Jarosława Chojnackiego, Basi Stępniak- Wilk,  prezentacje konkursowe oraz  Uroczysty Koncert Finałowy połączony z wręczeniem nagród, czyli Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. Na 31 edycję Festiwalu zapraszamy do Biłgorajskiego Centrum Kultury w przedostatni weekend września, 20- 22 września.  Bilety w cenie 10 zł za koncert do nabycia w kasie kina BCK, rez. www.bck.lbl.pl

Podczas pierwszego dnia Spotkań na scenie BCK zaprezentują się Gospodarze i Przyjaciele Spotkań. Tego dnia wystąpią: członkowie Teatru Poezji i Piosenki BCK, Mariusz Marcin Dekiel, Łukasz Jędrys, Jacek Kadis, Beata Osytek, Mariusz Oziu-Orzechowski, Grzegorz Paczkowski, Jacek Musiatowicz, Michał Musiatowicz oraz  JAROSŁAW CHOJNACKI.

Drugi dzień Festiwalu odbędzie się głównie pod hasłem przesłuchań konkursowych. Wykonawcy będą walczyć o nagrodę główną Festiwalu , czyli „Gęste Sito Krytyki” oraz nagrody  w kategorii autorskiej i wykonawczej. Sobotnie spotkanie z poezją śpiewaną zakończy koncert znakomitego pieśniarza, mającego w Biłgoraju swój nieformalny fun-club, Jarosława Chojnackiego.

- Reklama -

Ostatni dzień Spotkań, to tradycyjnie Koncert Finałowy w wykonaniu Laureatów 31 Spotkań zakończony uroczystym wręczeniem nagród i wyróżnień. Ostatnim akcentem tegorocznej imprezy będzie występ Basi Stępniak- Wilk. Będzie to koncert w 25 lat po wygraniu biłgorajskich Spotkań. Basia Stępniak – Wilk to  śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa; lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. Jej zmysłowy głos, ambitne, wpadające w ucho melodie i świetnie napisane teksty sprawiły, że piosenki – “Bombonierka” (śpiewana wraz z Grzegorzem Turnauem) i “Słodka chwila zmian”, a także “Futerko”, “Bossa nova
z Augustowa” (duet z Andrzejem Poniedzielskim) i “Wiośnie nie!” (duet z Wojciechem Mannem) znalazły się na wysokich miejscach ogólnopolskich i lokalnych list przebojów.

 

Program

20 września, piątek, godz. 20.00, koncert Inauguracyjny, czyli Gospodarze i Przyjaciele Spotkań

21 września, sobota, godz. 20.00, koncert Konkursowy: Laureat 30 Spotkań- Jakub Zukerman,

kandydaci na laureatów, Przyjaciele oraz JAROSAŁAW CHOJNACKI

22 września, niedziela , godz. 17.00, koncert Finałowy: Laureaci 31 Spotkań oraz Basia Stępniak – Wilk

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.