- Reklama -

Spektakle ekologiczno-edukacyjne

Data wydarzenia: 29/01/2020
Godzina wydarzenia: 09:00 - 12:00

Lokalizacja: Biłgoraj, BCK


spektakl ekologiczny „Dusza lasu”- 29 stycznia,
godz. 9.00, czas. 60 min. ,
spektakl adresowany do dzieci w wieku 5-10 lat

- Reklama -

spektakl ekologiczny „Najważniejsza lekcja”, 29 stycznia,
godz. 11.00, czas. 60 min.,
spektakl adresowany do młodzieży w wieku 10-15 lat

Spektakl „Dusza lasu”- co to jest niska emisja i smog, jakie niosą ze sobą zagrożenia i jak im zapobiegać, a także jak ważna jest segregacja odpadów i dbałość o ekosystem (na przykładzie lasu) – to najważniejsze zagadnienia poruszane w spektaklu teatralnym „Dusza lasu”.Rodzina mrówek bardzo martwi się stanem zdrowia swojej królowej. Wiedzą, że powodem złego samopoczucia ich matki jest coraz bardziej zanieczyszczony las i powietrze. Dwie odważne mrówki przypadkowo poznają pewną rezolutną pszczołę, która twierdzi, że wie jak zapobiec katastrofie. Aby tego dokonać muszą odnaleźć Duszę Lasu. Ale kto to jest i gdzie można ją spotkać? Spektakl ma formę wesołej, interaktywnej zabawy z dziecięcą publicznością. Są tutaj konkursy, dużo piosenek i wspaniałej muzyki, mnóstwo humoru, barwne kostiumy i piękna scenografia. Dzięki tej propozycji tak ważne tematy, jak selektywna zbiórka odpadów, zanieczyszczenie powietrza oraz problem niszczenia lasów zostaną w łatwy i przyjemny sposób przekazane nawet najmłodszym widzom.

spektakl ekologiczny „Najważniejsza lekcja”- służy kształtowaniu postaw świadomej współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego wśród młodzieży. Ma on za zadanie popularyzację właściwych zachowań, takich jak konieczność ograniczania wytwarzanych odpadów, potrzeby ich segregacji i recyklingu. Uświadamia również, jak ważnymi kwestiami są ograniczenia niskiej emisji oraz dbałość o czystość powietrza.
W jeden ze szkół już wkrótce ma odbyć się konkurs wiedzy ekologicznej. Dwójka uczniów woli jednak dowcipy, niż powalczyć o główną nagrodę. Dla nich temat ekologii i ochrony przyrody nic nie znaczy. Postanawiają dla zabawy zakłócić przebieg imprezy. Ale sytuacja wymyka się spod kontroli… Profesjonalni aktorzy, wartka i ciekawa akcja, jak również bogata oprawa gwarantują mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

UWAGA: BILETEM WSTĘPU NA SPEKTAKL JEST KARMA
DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT (przede wszystkim dla kotów)
Obowiązuje rezerwacja miejsc: www.bck.lbl.pl lub 84 686 04 15 wew. 230

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.