- Reklama -

Spektakl dla dzieci „Tata bez krawata”

Data wydarzenia: 31/05/2019
Godzina wydarzenia: 09:00

Lokalizacja: Biłgoraj, BCK


31 maja, godz. 9.00 i 11.00
sala widowiskowa BCK
bilet 10 zł
czas: 60 min
rez. 84 686 04 15 wew. 230, wew. 109

Tata bez krawata to kolejna sztuka po Jaju w sieci napisana przez duet: pedagoga Annę Gil i aktorkę Ewę Gorzelak. Jest to opowieść wychodząca naprzeciw zabieganiu dorosłych, którzy pochłonięci ważnymi sprawami i pracą – przestają dostrzegać to, czego nie powinni tracić z oczu: prostotę dziecięcych pragnień! A pragnienia te – wbrew temu co nam się powszechnie wydaje – wcale nie są materialne! Tata bez krawata porusza ważny problem społeczny. Nie pouczając – uświadamia. Otwiera oczy na rzeczywistość – chwilami bardzo szeroko!

Na ulicy Zakręconego Zaułka mieści się instytut TaBeKra, który bierze pod swe skrzydła zgłoszonych przez dzieci rodziców. Pewnego dnia sztukmistrzyni Gaja diagnozuje u taty bliźniaków niebezpieczną chorobę. To pracoholotatulioza pospolita! Zdaje się, że nadużywał w domu zwrotów: „Później!”, „Nie teraz!”, „Nie mam czasu!”, „Nie denerwuj mnie!”, „Pobaw się sam!”, „Zawracasz mi głowę!”. Gaja zabiera się do pracy pełną parą, lecz pojawiają się niespodziewane komplikacje: podstępny ptak Tabekratus i niesforna fretka! Czy wszystko się powiedzie, skoro została tylko garstka czasu?

Uczestnicząc w spektaklu będziecie świadkami nieziemskich przygód taty bliźniaków – Karola, jego odkryć, postępów oraz zabawnych i zaskakujących zwrotów akcji na drodze do celu. Jest taka możliwość, że osobiście przyczynicie się do jego sukcesów, bowiem będzie potrzebował Waszej pomocy!
Od autorek: Sprawdziłyśmy! Dzieci chcą NAS i prawdziwie wspólnie spędzanego czasu. Wszystko by zrobiły i oddały, by mieć spokojnych, uśmiechniętych rodziców, którzy nie pędzą nieustannie i nie nadużywają słowa „później”. Dorośli tak dobrze wiedzą na jakich ludzi „powinny” wyrosnąć ich dzieci, zaś one, cóż… Wyrosną na przykładzie swoich rodziców!

Autorki: Anna Gil i Ewa GorzelakAnna Gil i Ewa Gorzelak
OBSADA: Ewa Gorzelak i Zbigniew Dziduch
Reżyseria i scenografia: Agnieszka Roszkowska
Ruch sceniczny: Izabela Chlewińska
Muzyka: Aleksander Maksimow
Premiera: 2018, Teatr Hugonówka

Zapraszamy!!!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.