- Reklama -

Przegląd Orkiestr Dętych

Data wydarzenia: 16/06/2019
Godzina wydarzenia: 16:00

Lokalizacja: Biłgoraj, BCK


Towarzystwo Przyjaciół Orkiestry Dętej w Biłgoraju  oraz Biłgorajskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na kolejny Przegląd Orkiestr Dętych, który odbędzie się 16 czerwca na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Początek o godz. 16.00, wstęp wolny.

W tym roku oprócz gospodarza – Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio zaprezentują się:

Orkiestra Dęta OSP w Tomaszowie Lubelskim

Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli

Orkiestra Dęta Cementowni Chełm

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy

Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio

Grupa Mażoretek „Finezja” z Tryńczy

 

W programie:

Wspólny koncert połączonych orkiestr

Występ taneczny Mażoretek

Prezentacje indywidualne zespołów.

 

 

Przegląd Orkiestr Dętych w Biłgoraju to coroczna konfrontacja zespołów orkiestrowych z regionu lubelskiego. Początki tej imprezy sięgają lat 80 ubiegłego wieku. Przez ten okres przez biłgorajską scenę przewinęła się niebagatelna ilość orkiestr dętych nie tylko z naszego regionu ale i z zagranicy: Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Austrii. Po raz pierwszy gospodarzem międzywojewódzkiego przeglądu orkiestr Biłgoraj był w roku 1983. Pierwszy Międzywojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych miał miejsce 29 lat temu i został zainicjowany przez pracowników i dyrekcję BCK. 5 czerwca ulicami Biłgoraja przemaszerował korowód 7 orkiestr dętych, które wzięły udział w pierwszym przeglądzie.

 

Celem przeglądu jest pokazanie walorów i różnorodności muzyki orkiestrowej w luźnej atmosferze letniego pikniku. Występy orkiestr przybliżają słuchaczom piękno brzmienia muzyki orkiestrowej, często o zabarwieniu regionalnym czy narodowym. Przegląd umożliwia również prezentację osiągnięć zespołów, w tym Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio, oraz konfrontację, wymianę doświadczeń i nawiązywanie kontaktów z innymi zespołami orkiestrowymi.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.