Moto Tech

- Reklama -

Podaruj krew dla Niepodległej

Data wydarzenia: 28/10/2018
Godzina wydarzenia: 09:00 - 13:00

Lokalizacja: Potok Górny


- Reklama -

„Taką formą nowoczesnego patriotyzmu pragniemy uczcić wszystkich tych, którzy przelali krew w obronie naszej Ojczyzny. 100 lat niepodległości z setnym dawcą krwi (ze wszystkich akcji, które odbyły się), na którego czekają miłe niespodzianki. Dzięki sponsorom akcji będą upominki” – informują organizatorzy.

– Kto może, niech przyjdzie, kto nie może, niech kogoś namówi. Nigdy nie wiemy, kiedy ktoś z naszych bliskich będzie potrzebował krwi. Pamiętajmy, że takie dobro wraca, a na pewno uratuje komuś życie. Kilka razy spotkałem się z sytuacją, gdy ktoś wahał się przyłączyć do akcji poboru krwi, dlatego że nie wiedział jaką ma grupę krwi bądź „dawno nie miał robionych żadnych badań”. Spieszę z wytłumaczeniem! Aby oddać krew NIE TRZEBA znać swojej grupy krwi, nie potrzeba także mieć żadnych wyników badań – ani krwi, ani jakichkolwiek innych. Wystarczy być zdrowym, wszystkie niezbędne badania są wykonywane podczas rejestracji – zachęca organizator zbiórki krwi Stanisław Ćwikła.

Kto może oddać krew?

– ukończyłeś 18. rok życia, a nie ukończyłeś 60. roku życia (dawcy pierwszorazowi),

– ważysz przynajmniej 50 kg,

– nie chorowałeś na żółtaczkę zakaźną,

– w ciągu ostatnich 6 miesięcy: nie przechodziłeś żadnych zabiegów chirurgicznych i medycznych zabiegów diagnostycznych wykonywanych sprzętem wielokrotnego użytku lub przebiegających z naruszeniem ciągłości ciała (operacja, gastroskopia, kolonoskopia, artroskopia, itp.),

– w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonywano u Ciebie: akupunktury, tatuażu, przekłucia części ciała.

 

Oddam krew i co z tego będę miał?

– darmowe badania,

– satysfakcję, że uratowałem komuś życie,

– dostanę LEGITYMACJĘ HONOROWEGO DAWCY KRWI (jak ktoś nie ma),

– smaczne czekolady,

– po 5 litrach kobiety i 6 mężczyźni tytuł ZASŁUŻONY HONOROWY DAWCA KRWI.

31 października wieczorem odbędzie się Msza święta w intencji wszystkich krwiodawców.

 

Dlaczego należy oddawać krew?

Krew ratuje zdrowie i życie! Prawdą jest, że może być przechowywana jednak tylko przez określony czas. Dlatego konieczne jest regularne jej oddawanie, aby mieć pewność, że będzie ona dostępna zawsze, gdy jest potrzebna.

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy dać ludziom, często dla ratowania im życia. Życie człowieka jest bezcennym darem, ratujmy ludzi, gdy już umierają. Niech w każdym sercu wrażliwość się budzi, gdy o KREW dla życia cierpiący błagają. Los jest każdemu przez życie pisany, nikt nie wie nigdy, co go jeszcze czeka. Nie opuszczajcie biednych, chorych ludzi. I krew swą oddajcie, bo cierpiący człowiek na tę pomoc czeka.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.